MŚ w zapasach: Baranowski siódmy, Baran czternasty wśród wolniaków

Sporty walki

Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) zajął siódme miejsce w wadze 86 kg zapaśniczych mistrzostw świata w stylu wolnym w Paryżu. Czternasta lokata w kategorii najcięższych 125 kg przypadła Robertowi Baranowi (Ceramik Krotoszyn).

Baranowski rozpoczął od pokonania w 1/16 finału Japończyka Masao Matsusaki (Japonia). W kolejnej fazie wygrał z Węgrem Istvanem Verebem 9:5, natomiast w ćwierćfinale, po zaciętym pojedynku przegrał z J'Denem Thory (USA). Startowało 34 zawodników.

Baran stoczył tylko jedna walkę przegrywając w kwalifikacjach z Alaalem Łazariewem (Kirgistan) 6:8. Jego rywal odpadł z turnieju i nie "pociągnął" Polaka do repesaży.

W sobotę, w ostatnim dniu MŚ 2017 wystartują: Magomedmurad Gadżijew (AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski/65 kg), Andrzej Sokalski (Slavia Ruda Śląska/74 kg) i Mateusz Filipczak (Ceramik Krotoszyn/97 kg).

Dotychczas biało-czerwoni w zapaśniczym festiwalu w stolicy Francji zdobyli dwa medale. Srebrny krążek wywalczył klasyk Robert Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) w kategorii 66 kg, natomiast brązowy Roksana Zasina (ZTA Zgierz) w wadze 53 kg.