Hołub (Politechnika Koszalińska, KL Bałtyk Koszalin) pokonała 400 m w czasie 51,76 s. W finale tej konkurencji startowała też Iga Baumgart (UKW Bydgoszcz, BKS Bydgoszcz), która uplasowała się na szóstej pozycji.

 

Linkiewicz (AWF Wrocław, AZS AWF) uzyskała 55,90 s i straciła 0,27 do triumfatorki - Włoszki Ayomido Folorunso. Aleksandra Gaworska (AWF Kraków, AZS AWF) minęła linię mety czwarta.

 

To właśnie Linkiewicz wywalczyła 500. medal w historii występów reprezentacji Polski na Uniwersjadzie, licząc letnie i zimowe edycje imprezy.

 

Kołecki (AZS Poznań, UAM Poznań) przegrał w półfinale z Koreańczykiem Seunghwanem Lee. To drugi krążek biało-czerwonych w tej dyscyplinie. W czwartek srebro wywalczyła Aleksandra Kowalczuk (AWF Poznań, AZS).

 

"Cieszę się bardzo, że Ola wczoraj rozwiązała worek, a dzisiaj ja dołożyłem do tego kolejny medal. Mam nadzieję, że na tym nie skończymy, bo jeszcze w sobotę są zawody drużynowe, choć akurat ja w nich nie startuję" - powiedział Kołecki, cytowany w komunikacie biura prasowego reprezentacji Polski.

Łącznie biało-czerwoni wywalczyli w Tajwanie już 13 medali: trzy złote, sześć srebrnych i cztery brązowe. Uniwersjada potrwa do 30 sierpnia.