Barcelona pewnie pokonała Alaves. Dwa gole Messiego i debiut Paulinho

FC Barcelona wygrała z Deportivo Alaves 2:0 w drugiej kolejce La Liga. Oba gole strzelił niezawodny Lionel Messi, który dodatkowo nie wykorzystał rzutu karnego. Pod koniec meczu na boisku pojawił się debiutujący w barwach katalońskiej drużyny Paulinho.

Po zwycięstwie na inaugurację La Liga w poprzedniej kolejce Barcelonę czekał wyjazd do Alaves. Bez kontuzjowanego Luisa Suareza oraz dopiero co zakupionego Ousmane Dembelen musiała sobie radzić Blaugrana. Od pierwszego gwizdka przewaga Barcy nie podlegała dyskusji. W 39. minucie Gerard Pique był faulowany w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego nie wykorzystał jednak Messi i do przerwy mieliśmy remis.

Argentyńczyk dziesięć minut po przerwie w końcu wpisał się na listę strzelców. 30-latek wykorzystał podanie Jordiego Alby. Messi wyraźnie rozkręcał się z minuty na minutę, a efektem było drugie trafienie. Przy tym golu fatalnie zachowała się obrona Deportivo. Wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu. Goście jednak nieco zwolnili tempo i spokojnie rozgrywali piłkę. Na boisku, w samej końcówce pojawił się Paulinho. To drugie zwycięstwo 2:0 Barcelony w tym sezonie ligi hiszpańskiej.

Deportivo Alaves - FC Barcelona 0:2 (0:0)

Bramki: Messi 55', 66'

Alaves: Pacheco - Vigaray, Delgado, Ely, Pedraza - Pina, Garcia - Romero, Gomez (Burgui 67'), Mubarak (Mubarak 78') - Sobrino (Santos 78')

Barcelona: Ter Stegen - Vidal (Alcacer 57'), Pique, Umtiti, Alba - Rakitic, Busquets, Iniesta (Paulinho 88'), Roberto, Messi, Deulofeu (D. Suarez 71')