Eurovolley 2017: Trzy sety i po Finlandii

W swym drugim występie na mistrzostwach Europy w siatkówce – Lotto Eurovolley Poland 2017 – polscy siatkarze wygrali z reprezentacją Finlandii 3:0. W innym sobotnim spotkaniu tej grupy Serbia pokonała 3:2 Estonię.

Polscy siatkarze start w mistrzostwach Europy rozpoczęli od klęski 0:3 (22:25, 22:25, 20:25) z Serbią na PGE Narodowym w Warszawie. W drugim spotkaniu zmierzyli się z reprezentacją Finlandii, która na inaugurację ograła po ciężkim boju Estonię 3:2 (25:21, 25:22, 25:27, 22:25, 15:9).

Finowie byli drużyną zdecydowanie niżej notowaną od Serbów. Polacy w starciu z nimi chcieli więc odrodzić się po falstarcie na otwarcie mistrzostw. Spotkanie nie rozpoczęło się jednak po myśli gospodarzy, którzy zaczęli ten mecz nerwowo, co szybko wykorzystali rywale (4:8). Polacy długo nie mogli zatrzymać Olli-Pekki Ojansivu, dzięki któremu Finowie utrzymali przewagę w środkowej części seta (12:16). Kluczem do odrobienia strat i zwycięstwa w tym secie była dobra zagrywka. Dzięki trzem asom serwisowym Bartosza Kurka Polacy wyrównali stan tej partii, a następnie uzyskali prowadzenie (19:18). Zacięta walka trwała do ostatniej piłki, którą wygrał Michał Kubiak, ustalając wynik tej partii na 25:23.

W drugim secie od początku przewagę mieli Polacy (8:4). Znów mocną bronią była zagrywka, sporym mankamentem – przyjęcie. Finowie mozolnie odrabiali straty i dopięli swego po drugiej przerwie technicznej (17:17). W końcówce Polacy znów odskoczyli, gdy skutecznym atakiem, a następnie punktową zagrywką popisał się Łukasz Kaczmarek (22:20). Dwa błędy Finów w decydujących momentach przesądziły o zwycięstwie Polaków (25:21).

Trzecia odsłona, po wyrównanym początku, znów przebiegała pod znakiem przewagi Polaków (8:6, 12:10, 16:14). W końcówce gospodarze nie dali rywalom szans na odrobienie strat. Michał Kubiak wywalczył piłkę meczową (24:18), a przestrzelona zagrywka Finów zakończyła to spotkanie.

Mocną bronią Polaków była w tym meczu zagrywka (13–6 w tym elemencie), mieli również przewagę w ataku. Gorzej wyglądają statystyki dotyczące punktowych bloków (3–6) oraz przyjęcia.

W poniedziałek w Gdańsku zostaną rozegrane ostatnie mecze w grupie A. Serbia zmierzy się z Finlandią (godzina 17.30), a Polska z Estonią (godzina 20.30). Po dwóch kolejkach gier w tabeli prowadzi Serbia (dwa zwycięstwa, 5 punktów), przed Polską (1 zwycięstwo, 3 punkty), Finlandią (1 zwycięstwo, 2 punkty) oraz Estonią (0 zwycięstw, 2 punkty). Zwycięzca grupy uzyska bezpośredni awans do ćwierćfinałów. Drużyny z drugiego i trzeciego miejsca zagrają w barażach z zespołami z grupy C.

Polska – Finlandia 3:0 (25:23, 25:21, 25:19)

Polska: Fabian Drzyzga (2), Michał Kubiak (12), Bartosz Kurek (15), Dawid Konarski (9), Mateusz Bieniek (8), Bartłomiej Lemański (5) – Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Łomacz (1), Rafał Buszek, Łukasz Kaczmarek (3), Jakub Kochanowski (3).
Finlandia: Niklas Seppanen (4), Eemi Tervaportti (1), Elviss Krastins (8), Tomii Siirila (7), Sauli Sinkkonen (5), Olli-Pekka Ojansivu (9) – Lauri Kerminen (libero) oraz Henrik Porkka, Antti Siltala (5).

Relacja zakończona

POLSKA – FINLANDIA 3:0 (25:23, 25:21, 25:19) Przestrzelona zagrywka Finów zakończyła spotkanie! Ważne zwycięstwo reprezentacji Polski!

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 24:18 Michał Kubiak - piłka meczowa!

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 23:17 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 21:17 Dawid Konarski zaatakował po bloku rywali.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 20:16 Łukasz Kaczmarek - as serwisowy. Trener Tuomas Sammelvuo poprosił o przerwę.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 19:16 Jakub Kochanowski z krótkiej.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 17:15 Skuteczny atak Bartosza Kurka

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 16:14 Eemi Tervaportti pomylił się w polu zagrywki. Dwa punkty przewagi gospodarzy na drugiej przerwie.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 14:13 Skuteczna kontra Finów.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 14:12 Jakub Kochanowski obił blok rywali.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 12:10

Eurovolley 2017: Zwycięstwo Bułgarów bez straty seta

Bułgarzy w swoim drugim meczu na siatkarskich mistrzostwach Europy wygrali z Hiszpanami 3:0. Siatkarze Fernando Munoza grali ambitnie, ale to podopieczni trenera Konstantinowa kontrolowali przebieg całego spotkania. W drugim sobotnim spotkaniu grupy C zmierzyły się dwa zespoły, które przełknęły już w tym turnieju gorycz porażki.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 12:9 Fabian Drzyzga - as serwisowy. Trener Finów Tuomas Sammelvuo wziął czas.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 11:9 Zepsute zagrywki po obu stronach.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 10:8 Mateusz Bieniek - as serwisowy.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 8:8 Po przerwie Finowie błyskawicznie odrobili straty. Antti Siltala - as serwisowy.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 8:6 Po skutecznym ataku Michała Kubiaka Polacy mają dwa punkty przewagi na pierwszej przerwie.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 6:5 Michał Kubiak skończył kontrę Polaków.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 5:5 Bartosz Kurek skutecznie z drugiej linii.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 3:4 Błąd w zagrywce popełnił Bartosz Kurek.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 2:3 Przewaga Finów po ataku Olli-Pekki Ojansivu.

POLSKA – FINLANDIA 2:0, 2:1 Rozpoczął się set numer trzy.

POLSKA – FINLANDIA 2:0 (25:23, 25:21) Olli-Pekka Ojansivu przestrzelił zagrywkę. Drugi set dla Polaków!

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 24:21 Olli-Pekka Ojansivu przedłużył jeszcze tę partię.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 24:20 Mylą się Finowie w ataku! Piłka setowa dla Polski!

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 23:20 Jakub Kochanowski skutecznie ze środka.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 22:20 Łukasz Kaczmarek - as serwisowy. Trener: Tuomas Sammelvuo wziął drugi czas.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 21:20 Skuteczny atak Łukasza Kaczmarka.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 20:20 Mateusz Bieniek tym razem zaserwował w aut.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 20:19 Mateusz Bieniek - as serwisowy. Trener Tuomas Sammelvuo poprosił o czas.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 19:19 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 17:18 Niklas Seppanen wygrał akcję na siatce. Finlandia na prowadzeniu. Trener Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 17:17 Finowie wygrali długą, nerwową wymianę i odrobili straty...

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 16:15 Tommi Siirila - as serwisowy.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 16:14 Niklas Seppanen popisał się skutecznym atakiem tuż po przerwie.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 16:13 Trzy punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie po skutecznym ataku Bartosza Kurka.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 15:12 Dawid Konarski pomylił się w ataku.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 15:11 Bartłomiej Lemański z krótkiej.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 14:10 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 12:10 Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 12:9 Sauli Sinkkonen - as serwisowy.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 11:7 Przestrzelona zagrywka Michała Kubiaka.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 11:6 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 9:6 Niklas Seppanen popisał się skutecznym atakiem.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 8:4 Bartłomiej Lemański skutecznie ze środka i cztery oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 7:3 Błąd Finów w ataku.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 5:3 Przestrzelony serwis Olli-Pekki Ojansivu.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 4:2 Fabian Drzyzga - as serwisowy.

POLSKA – FINLANDIA 1:0, 1:1 Rozpoczął się drugi set spotkania.

POLSKA – FINLANDIA 1:0 (25:23) Michał Kubiak zakończył pierwszego seta asem serwisowym.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 24:23 Dotknięcie siatki przez Finów. Pierwsza piłka setowa dla Polski na tych mistrzostwach!

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 23:22 Grzegorz Łomacz - as serwisowy!

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 22:22 Skuteczny atak Mateusza Bieńka.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 21:22 Dwie akcje po czasie wygrali Finowie.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 21:20 Drugi czas dla szkoleniowca Finów.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 19:20 Elviss Krastins również popisał się asem...

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 19:18 Bartosz Kurek - kolejny as serwisowy!

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 18:18 Bartosz Kurek - as serwisowy! Straty odrobione!

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 17:18 Olli-Pekka Ojansivu nadział się na polski blok! Trener Tuomas Sammelvuo poprosił o czas.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 16:18 Bartosz Kurek - as serwisowy.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 14:17 Efektowny atak Bartłomieja Lemańskiego.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 13:17 Elviss Krastins popisał się skutecznym atakiem.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 13:16 Przestrzelona zagrywka Finów po przerwie.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 12:16 Polacy nie mogą zatrzymać Olli-Pekki Ojansivu... Cztery oczka straty na drugiej przerwie.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 10:14 Tommi Siirila - as serwisowy.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 9:12

Wybierz najlepszego zawodnika meczu Polska - Finlandia

Po klęsce w meczu otwarcia przeciwko Serbii, podopieczni Ferdinando De Giorgiego postarają się wygrać na mistrzostwach Europy po raz pierwszy. Rywalem będzie Finlandia, która turniej rozpoczęła od wygranej nad Estonią 3:2. Wybierz najlepszego polskiego zawodnika tego spotkania!

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 8:11 Bartosz Kurek skutecznie z prawego skrzydła.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 7:10 Dawid Konarski zaatakował po bloku rywali.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 6:9 Kiwka Mateusza Bieńka zaskoczyła rywali.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 5:8 Mateusz Bieniek po przerwie skutecznie ze środka.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 4:8 Zablokowany Bartosz Kurek. Wyraźna przewaga Finów na pierwszej przerwie.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 2:6 Skuteczny atak Olli-Pekki Ojansivu.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 2:4 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 1:4 Kiepski początek Polaków. Trener Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 1:1

Polska: Drzyzga, Konarski, Kurek, Kubiak, Bieniek, Lemański – Zatorski (libero).
Finlandia: Tervaportti, Ojansivu, Sirilla, Sinkonnen, Krastins, Seppanen – Kerminem (libero).

POLSKA – FINLANDIA 0:0, 0:1 Rozpoczynamy drugie spotkanie reprezentacji Polski na Lotto Eurovolley Poland 2017. Pierwszy punkt dla Finów, po autowej zagrywce Mateusza Bieńka.

Przed spotkaniem uhonorowano Piotra Gacka. Wybitny libero, który zagrał 114 spotkań w drużynie narodowej, zakończył karierę.

Pora na hymny obu państw.

Obie ekipy rozgrzewają się już na parkiecie Ergo Areny.

Trener Ferdinando De Giorgi, w rozmowie z Marcinem Lepą zdradził wyjściowy skład reprezentacji Polski na to spotkanie; gospodarze rozpoczną w składzie: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański – Paweł Zatorski (libero). W porównaniu z pierwszym meczem zaszła więc jedna zmiana: Bieniek wskoczył do składu za Łukasza Wiśniewskiego.

Rozpoczęcie meczu nieco przesunie się w czasie, z powodu długiego i zaciętego starcia Serbii z Estonią.

Eurovolley 2017: O krok od sensacji! Estonia postraszyła Serbię

W pierwszym spotkaniu drugiej kolejki grupy A mistrzostw Europy w siatkówce - Lotto Eurovolley Poland 2017 - Estonia przegrała z Serbią 2:3. W drugim sobotnim meczu tej grupy Polska zagra z Finlandią. Serbowie występ w ME 2017 rozpoczęli od zdecydowanego zwycięstwa 3:0 nad reprezentacją Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie, Estończycy przegrali, po zaciętym boju, z reprezentacją Finlandii 2:3.

Eurovolley 2017: Polska - Finlandia. Transmisja w Polsacie i w Polsacie Sport

W sobotę o godzinie 20.30 polscy siatkarze rozegrają drugi mecz na organizowanych w naszym kraju mistrzostwach Europy w siatkówce Eurovolley 2017. Po bolesnej porażce 0:3 na inaugurację z Serbami, Biało-Czerwoni spróbują odbudować morale z Finami, których podejmą w Gdańsku. Transmisja meczu Polska - Finlandia w Polsacie i w Polsacie Sport.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska – Finlandia w ramach mistrzostw Europy w siatkówce – Lotto Eurovolley Poland 2017. Początek spotkania o godzinie 20.30.