Niespodzianka na ważeniu! Mayweather sporo lżejszy od McGregora

Sporty walki
Niespodzianka na ważeniu! Mayweather sporo lżejszy od McGregora
fot. Esther Lin/Showtime

Zdaniem wielu ekspertów w nocy z soboty na niedzielę odbędzie się największe wydarzenie w historii sportów walki! Gwiazda MMA Conor "The Notorious" McGregor zadebiutuje w ringu, a jego przeciwnikiem będzie nie kto inny jak niepokonany Floyd "Money" Mayweather Jr (49-0, 26 KO). Dzień przed walką zawodnicy spotkali się na ważeniu, na którym cięższy okazałaś się Irlandczyk.

Nadchodząca walka jest z pewnością największym wydarzeniem w historii boksu i MMA jeśli chodzi o aspekt marketingowy. Za ewentualne 50. zwycięstwo w swojej karierze Mayweather ma otrzymać bagatela 300 milionów dolarów, natomiast McGregor trzy razy mniej. Doświadczenie w ringu przemawia rzecz jasna za Amerykaninem, jednak Irlandczyk przekonuje, że jest w stanie wygrać. Jego pewność siebie podbudował z pewnością fakt, że na wagę wniósł on znacznie więcej od swojego przeciwnika.

Limit kategorii junior średniej wynosi 154 funty (69,85 kg), a za jego przekroczenie na bokserów czekają wysokie kary, jednak zarówno "The Notorious", jak i "Money" ze zbijania wagi wywiązali się wzorowo. Pierwszy z nich wniósł 153 funty (69,4 kg), natomiast drugi 149,5 funta (67,8 kg). Dość dużej różnicy nie omieszkał skomentować McGregor, który wyśmiał formę swojego przeciwnika.

- On jest w najgorszej formie, w jakiej kiedykolwiek go widziałem. Uwierzcie mi, sama woda. Jestem profesjonalistą i zawsze wywiązuję się ze zbijania wagi. Jutro będę od niego sporo cięższy, dobiję do blisko 170 funtów - powiedział.

- Byłem już w tym miejscu i wiem na czym polega walka o najwyższą stawkę. Wiem jak wygrywać takie pojedynki i nie robi się tego wagą, ale tym, co pokazuje się w ringu. Zapamiętajcie moje słowa - to nie potrwa 12 rund! - ripostował Mayweather.

Jak obejrzeć walkę?

Dostęp do gali mogą zamówić w usłudze PPV w cenie 40 zł abonenci i użytkownicy Cyfrowego Polsatu korzystający z dekoderów satelitarnych. Wydarzenie obejrzą w jakości HD i bez reklam na pozycji 222.

Zamówienia można składać za pomocą jednego z trzech dogodnych kanałów:

  • przez SMS o treści: numer karty dekodera.WALKA (dla dekoderów satelitarnych) wysłany pod nr 7043,
  • w internetowym Centrum Obsługi Klienta na www.icok.cyfrowypolsat.pl,
  • w telefonicznym Centrum Obsługi Klienta: 801 00 50 50.


Zamówienia będą przyjmowane aż do momentu rozpoczęcia walki wieczoru, ale ze względów technicznych platforma gwarantuje dostęp do wydarzenia dla zamówień złożonych do godziny 2.00 w nocy w dniu gali.

Abonenci Cyfrowego Polsatu mogą skorzystać z dogodnych form płatności:

 

  • portmonetki, gdzie opłata za PPV zostanie doliczona do najbliższego rachunku za usługi Cyfrowego Polsatu,
  • przedpłaty realizowanej z wolnych środków zgromadzonych na koncie abonenckim,
  • e-płatności.


Walka stulecia także online i na urządzeniach mobilnych


Odbywającą się w Las Vegas galę będą mogli obejrzeć na żywo także internauci za pośrednictwem telewizji internetowej IPLA – w serwisie www.ipla.tv oraz aplikacji IPLA na: komputery z systemem Windows, wybrane modele Smart TV, urządzenia Netia Player oraz urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. Wydarzenie w jakości HD będzie dostępne tylko dla użytkowników IPLI w Polsce, w cenie 40 zł. Zamówienia można składać na stronie www.ipla.tv, a płatności realizować drogą elektroniczną – kartą płatniczą lub przelewem.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze