WT w siatkówce plażowej: Zwycięstwo Niemek Ludwig i Walkenhorst

Złote medalistki olimpijskie i mistrzynie świata w siatkówce plażowej Laura Ludwig i Kira Walkenhorst wygrały turniej finałowy cyklu World Tour w Hamburgu. Niemki w decydującym spotkaniu pokonały Brazylijki Agathę Bednarczuk i Eduardę Lisboę 2:1 (21:17, 19:21, 15:10).

Ludwig i Walkenhorst ze względu na kłopoty zdrowotne rzadko startowały w zawodach WT w tym sezonie i do soboty ani razu nie stanęły na podium zawodów cyklu. W dwóch tegorocznych imprezach rangi mistrzowskiej szło im w kratkę - na początku sierpnia w MŚ stanęły na najwyższym stopniu podium, ale dwa tygodnie później w czempionacie Europy niespodziewanie odpadły w ćwierćfinale.

W dwóch poprzednich edycjach turnieju World Tour Finals mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro także były na podium. W 2015 roku w amerykańskim Fort Lauderdale zajęły drugie miejsce, a w poprzednim sezonie w Toronto triumfowały.

Trzecie miejsce zajęły Brazylijki Larissa Franca Maestrini i Talita Da Rocha, które wygrały z Kanadyjkami Melissą Humaną-Paredes i Sarah Pavan 2:0 (21:17, 21:19).

W sobotę jeszcze w ćwierćfinale męskich zmagań w Hamburgu wystąpią Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia).

W tegorocznej edycji WT Finals bierze udział po 12 ekip kobiecych i męskich (osiem duetów - w tym Polacy - zakwalifikowało na podstawie rankingu, a czterem przyznano "dzikie karty"). Wszystkie ekipy przeszły do fazy pucharowej - po cztery duety, które zajęły pierwsze miejsca w grupach, uzyskały bezpośredni awans do ćwierćfinału (w tym Kantor i Łosiak). Pozostałe walczyły o "ósemkę" w barażach. Wyłonienie najlepszej pary męskiej nastąpi w niedzielę.