Borek: Środek pola Legii Warszawa i Karabachu Agdam to dwa różne światy

Piłka nożna

Fatalna postawa polskich drużyn w eliminacjach europejskich pucharów była jednym z tematów wracającego po wakacjach Cafe Futbol. Porównać jakość gry w środku boiska Legii Warszawa i Karabachu, to wychodzi, że to dwa różne światy - stwierdził podczas dyskusji prowadzący Mateusz Borek.

W studiu Cafe Futbol dyskusje o polskich drużynach w europejskich pucharach rozpoczął Roman Kołtoń, który przedstawił garść statystyk. Nasze zespoły miały 36 szans przez 9 lat na awans do Ligi Europy lub też Ligi Mistrzów. Zagraliśmy w tych rozgrywkach tylko osiem razy. ”Totalnie zmarnowaliśmy 9 lat ogromnego potencjału” – stwierdził ekspert Polsatu Sport.

 

- Miałem okazję oglądać dwa spotkania Karabachu Agdam, który wyeliminował FC Kopenhaga i awansował do Ligi Mistrzów. Porównać jakość gry w środku boiska Legii Warszawa i Karabachu, to wychodzi, że to dwa różne światy – powiedział Borek.

 

Przypomnijmy, że w tym sezonie żaden polski zespół nie zagra w europejskich pucharach. W eliminacjach bowiem odpadły Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia, Lech Poznań i Legia Warszawa. W przypadku tych ostatnich można mówić o niespodziance, a nawet sporej kompromitacji.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze