Kolarski Bretagne Classic: Zwycięstwo Vivianiego

Włoch Elia Viviani (Sky) wygrał w niedzielę we francuskim Plouay jednodniowy kolarski wyścig Bretagne Classic wyprzedzając na finiszu Norwega Alexandra Kristoffa (Katiusza). Na trzeciej pozycji ukończył rywalizację inny Włoch Sony Colbrelli (Bahrain-Merida).

Spośród startujących w Plouay polskich kolarzy najwyżej, na 47. pozycji uplasował się Michał Gołaś tracąc do zwycięzcy 13 sekund. Zarówno on, jak i Michał Kwiatkowski (103. miejsce) i inni kolarze Sky, pomagali liderowi ekipy na ten wyścig - prezentującemu ostatnio wysoką formę sprinterską Vivianiemu.

Na pagórkowatej trasie kilkakrotnie na czele znajdowały się niewielkie grupki uciekinierów, a ostatnia z nich doścignięta została przez mocno uszczuplony peleton na 10 kilometrów przed metą. Długim finiszem próbował zaskoczyć rywali Włoch Alberto Bettiol (Cannondale), za którym pogonił Belg Philippe Gilbert (Quick-Step Floors), ale kilometr przed metą czołówka jechała razem i o zwycięstwie zadecydował skuteczny finisz Vivianiego.