Motorowodne ME: Kęciński drugi w Formule 125

Sebastian Kęciński (KSM Trzcianka) zajął drugie miejsce w motorowodnych mistrzostwach Europy Formuła 125. We wszystkich trzech eliminacjach Kęciński plasował się w czołowej trójce. Zwyciężył Estończyk Mark Peeba, trzeci był Niemiec Thomas Trabitzsch.

Na wyniki Formuły 125 złożyły się trzy eliminacje. W pierwszej, rozegranej w czerwcu we Włoszech w Boretto, Kęciński zajął trzecie miejsce, w kolejnej w lipcu w angielskim Stewartby był drugi, a w ostatni weekend zawody w Tarnopolu na Ukrainie także ukończył na drugiej pozycji.

Drugie miejsce w ME Kęcinskiego, to kolejny sukces polskich motorowodniaków w sezonie 2017. Wcześniej mistrzem świata w klasie O-125 został Henryk Synoracki.

Cezary Strumnik zdobył dwa srebrne medale mistrzostw świata i Europy w klasie OSY-400. Marcin Zieliński jest brązowym medalistą ME w klasie O-700, natomiast drugie miejsce w ME w klasie S-550 wywalczył Andrzej Lis, a trzecie Michał Rogalski.