MŚ w judo: Polacy poznali swoich rywali

Sporty walki
MŚ w judo: Polacy poznali swoich rywali
fot. PAP

W Budapeszcie, gdzie w poniedziałek rozpoczną sie mistrzostwa świata w judo, odbyło się losowanie drabinki turniejowej. Swoich rywali poznało m.in. dziewięcioro reprezentantów Polski - pięć kobiet i czterech mężczyzn.

Agata Perenc (52 kg) ma na otwarcie wolny los, a w kolejnej rundzie zmierzy się z Meriem Moussą z Algierii lub Christianne Legentil (Mauritius). Anna Borowska (57 kg) będzie walczyć na inaugurację z Amerykanką Marti Malloy, Karolina Tałach (63 kg) z Dilbar Umiralijewą z Kazachstanu, natomiast Agata Ozdoba (również 63 kg) z Rumunką Stefanią Dobre. Rywalką Beaty Pacut (78 kg) będzie Karen Leon z Wenezueli.

Wśród mężczyzn rywalem Aleksandra Bety (66 kg) będzie Almaz Uulu Altynbek z Kirgistanu, Damian Szwarnowiecki (81 kg) zmierzy się z Portugalczykiem Joao Martinho, Piotr Kuczera (90 kg) z Islandczykiem Egillem Blondalem, a Maciej Sarnacki (+100 kg) z Kubańczykiem Aleksem Garcią Mendozą.

W historii występów w MŚ biało-czerwoni sięgnęli po 32 krążki - sześć złotych, cztery srebrne i 22 brązowe. W 2015 roku w Kazachstanie wicemistrzyniami świata zostały kobiety w turnieju zespołowym.

Rok wcześniej w Czelabińsku brąz zdobyła Katarzyna Kłys (70 kg); niedawno zakończyła karierę.

KB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie