Wygrana Legii, lider poległ w Warszawie. Kolejna czerwona kartka Pazdana

Legia Warszawa pokonała 2:1 Zagłębie Lubin w ostatnim niedzielnym meczu Lotto Ekstraklasy. Gole dla "Wojskowych" strzelili Armando Sadiku i Sebastian Szymański. Honorowe trafienie dla gości zdobył Filip Starzyński. To pierwsza porażka "Miedziowych" w tym sezonie.

Legia podchodziła do tego spotkania w nie najlepszych nastrojach, gdyż w czwartek mistrzowie Polski odpadli w IV rundzie eliminacji Ligi Europy z mołdawskim Sheriffem Tyraspol. Zagłębie natomiast w poprzedniej kolejce pewnie pokonało Wisłę Kraków 3:0. „Miedziowi” po 6 seriach gier znajdowali się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli mając na swoim koncie 15 punktów.

Mecz lepiej rozpoczęło Zagłębie, a piłkarzem, który uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć Arkadiusza Malarza był Filip Starzyński. W 16. minucie gry przed szansą na otworzenie wyniku stanął Arkadiusz Woźniak, ale jego strzał głową pewnie wybronił golkiper warszawskiej ekipy.

Legia pierwszą dobrą okazję do zdobycia gola stworzyła sobie po 20 minutach. Na ofensywną akcję zdecydował się Artur Jędrzejczyk, który dośrodkował piłkę w pole karne Zagłębia. Żaden z jego kolegów nie był jednak w stanie zamknąć tego dośrodkowania. Chwilę później zza pola karnego na bramkę gości uderzał Hildeberto Pereira, ale bez problemu poradził sobie z nim Martin Polacek.

Lepsze wrażenie po pierwszej połowie na pewno pozostawiło Zagłębie, które częściej utrzymywało się przy piłce i próbowało akcji kombinacyjnych. Legia zawodziła, a dodatkowo musiała sobie radzić bez Berto, który nabawił się kontuzji.

W 57. minucie spotkania Legia zdobyła gola otwierającego wynik meczu. Prawym skrzydłem urwał się Michał Kucharczyk, który znakomicie znalazł w polu karnym niepilnowanego Armando Sadiku. Ten nie miał problemu, żeby pięknym, technicznym strzałem pod okienko wyprowadzić „Wojskowych” na prowadzenie. To drugi gol Albańczyka w Ekstraklasie.

Sześć minut później Legia podwyższyła prowadzenie. Autorem drugiego trafienia był Sebastian Szymański , który w pierwszej części meczu zastąpił Berto. Młody Polak kopnął piłkę z lewej nogi, a ta odbiła się jeszcze od Lubomira Guldana i wpadła do siatki. Polacek przez ten rykoszet został kompletnie zmylony i nie miał szans na skuteczną interwencję.

Legia do końca meczu miała przewagę i raz za razem tworzyła sobie okazje do zdobycia kolejnych bramek, ale to Zagłębie zdobyło gola w doliczonym czasie gry za sprawą trafienia Filipa Starzyńskiego z rzutu karnego. Chwilę wcześniej Michał Pazdan otrzymał drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Mistrzowie Polski pokonali 2:1 liderujące przed tą kolejką Zagłębie i ma na swoim koncie 13 punktów. „Miedziowi” po siedmiu rozegranych meczach mają o jedno oczko więcej.

Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Armando Sadiku (57), 2:0 Sebastian Szymański (63), 2:1 Filip Starzyński (90-karny).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Michał Pazdan, Thibault Moulin. KGHM Zagłębie Lubin: Filip Jagiełło, Daniel Dziwniel, Jakub Świerczok.

Czerwona kartka za drugą żółtą - Legia Warszawa: Michał Pazdan (83).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 14 941.