Eurovolley 2017: Belgia wygrała grupę D! Holandia pokonana w trzech setach

Belgia pokonała Holandię w derbach Beneluksu. Podopieczni Vitala Heynena potrzebowali do tego trzech setów (25:21, 25:21, 25:21). Dzięki wygranej zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie D i awans do ćwierćfinału.

Belgowie, przystępując do tego meczu, mieli na koncie dwa zwycięstwa. Wygrana dawała im bezpośredni awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy w siatkówce - Lotto Eurovolley Poland 2017. W przeciwieństwie do swoich sąsiadów, chcąc pozostać w turnieju, Holendrzy nie dość, że musieli wygrać, to jeszcze liczyć na korzystny rezultat w meczu Turcja - Francja...

"Pomarańczowi" świetnie rozpoczęli pierwszego seta. Od prowadzenia 3:0. Trener reprezentacji Belgii Heynen poprosił o czas, aby wstrząsnąć swoimi podopiecznymi, jednak na niewiele się to zdało. Sam Deroo i spółka dogonili rywali dopiero przy stanie 18:18. Chwilę później wyszli na prowadzenie. Jak się okazało, nie oddali go już do końca, wygrywając pierwszą partię 25:21.

Drugi set wyglądał podobnie jak ten wcześniejszy. Początkowo prowadzili Holendrzy, jednak z czasem to Belgowie przejęli inicjatywę. Od stanu 18:7 zaczęli stopniowo powiększać przewagę. Znów skończyło się 25:21. Heynen mimo wygranej nie miał samych powodów do radości, ponieważ w jednej z akcji Pieter Verhees doznał kontuzji i musiał opuścić boisko.

Ostatni set przebiegał według identycznego scenariusza. Początkowo lepsi byli Holendrzy. Belgowie jednak w pewnym momencie znów weszli na wyższy poziom. Od stanu 14:13 ich przewaga ciągle rosła. Podobnie jak dwa poprzednie sety, także i tego wygrali 25:21.

Belgia – Holandia 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)