Eurovolley 2017: Polska - Estonia. Transmisja w Polsacie i w Polsacie Sport

Siatkówka

W ostatnim grupowym meczu podczas Eurovolley 2017 reprezentacja Polski rozegra z teoretycznie najsłabszą w grupie Estonią. Po porażce z Serbią i zwycięstwie nad Finlandią wręcz koniecznością dla Biało-Czerwonych jest komplet punktów. Transmisja meczu Polska – Estonia w Polsacie i Polsacie Sport.

Po dwóch spotkaniach w grupie A z dorobkiem dwóch zwycięstw i pięciu punktów prowadzi Serbia, która o 17.30, także w poniedziałek, w Ergo Arenie zmierzy się z trzecią Finlandią. Reprezentacja Suomi, podobnie jak Polacy, ma jeszcze szansę na zajęcie pierwszego, premiowanego bezpośrednim awansem do ćwierćfinału miejsca, ale musi pokonać ekipę z Bałkanów 3:0 oraz liczyć na porażkę biało-czerwonych z Estonią, która nie ma już szans na wygranie grupy.

 

O kolejności decyduje bowiem najpierw liczba wygranych meczów, później liczba zdobytych punktów, a w dalszej kolejności wyższy stosunek setów oraz małych punktów, a na końcu spotkanie bezpośrednie. A najbliżsi rywale gospodarzy mistrzostw, prowadzeni przez byłego trenera Cuprum Lubin Rumuna Gheorghe Cretu, przegrali zarówno z Finlandią jak i Serbią 2:3.

 

W przypadku zwycięstwa pierwsza lokata przypadnie Serbii, a porażka nie eliminuje jej z turnieju. Bez względu na wynik ostatniego spotkania, ta drużyna ma bowiem zapewnione co najmniej miejsce w barażu. Z rozgrywek mogą natomiast odpaść pozostałe trzy teamy.

 

Drużyny, które uplasują się na drugiej i trzeciej pozycji, zmierzą się w środę w Krakowie w barażach o prawo gry w ćwierćfinale z drugim i trzecim zespołem grupy C, w której rywalizują Rosja, Słowenia, Bułgaria oraz Hiszpania.

 

Podopieczni trenera Ferdinanda De Giorgi, którzy w czwartek na inaugurację przegrali na PGE Narodowym w Warszawie z Serbią 0:3, a następnie pokonali w sobotę w Gdańsku 3:0 Finlandię, mieli w niedzielę zaplanowany spacer po mieście, a wieczorem trenowali w Ergo Arenie. „Wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry” - zapewnił rzecznik prasowy reprezentacji Polski Mariusz Szyszko.

 

Transmisja meczu Polska - Estonia od godziny 20.15 w Polsacie i Polsacie Sport. Przedmeczowe studio od godziny 19.00.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie