Mitrovic nowym stoperem Jagiellonii Białystok

Piłka nożna
Mitrovic nowym stoperem Jagiellonii Białystok
fot. jagiellonia.pl

25-letni słoweński środkowy obrońca Nemanja Mitrovic został nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok. Dotychczasowy gracz klubu NK Olimpija Lublana podpisał z piłkarskim wicemistrzem Polski 4-letni kontrakt - poinformował w poniedziałek białostocki klub.

Mitrovic ma za sobą występy m.in. w młodzieżówce swego kraju i młodzieżowym zespole Bolonii; od początku 2013 roku był zawodnikiem NK Olimpija Lublana, gdzie rozegrał blisko 130 spotkań i zdobył 5 bramek.

- Jestem bardzo zadowolony, że podpisałem umowę właśnie tutaj. Nasze negocjacje trochę trwały, ale w końcu udało się je sfinalizować. O tym transferze rozmawiałem długo z wieloma ludźmi i wszyscy polecali mi Jagiellonię - powiedział piłkarz, cytowany przez oficjalną stronę białostockiego klubu.

- Nie mogę już doczekać się pierwszego meczu na białostockim stadionie. Obiecuję, że od pierwszego treningu będę dawał z siebie maksa. Chcę z tym zespołem osiągnąć możliwie najwięcej - podkreślił Słoweniec, który treningi w Białymstoku ma zacząć w środę lub czwartek, po załatwieniu swoich spraw w Lublanie.

W Jagiellonii ma zwiększyć rywalizację wśród stoperów. Zwłaszcza teraz może dostać szybko szansę debiutu w polskiej ekstraklasie, bo - na co najmniej sześć tygodni - kontuzja wyeliminowała z gry Chorwata Ivana Runje, podstawowego środkowego obrońcę w zespole trenera Ireneusza Mamrota, tworzącego dotąd zgrany duet z Brazylijczykiem Gutierim Tomelinem.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze