Real stracił punkty z Valencią

Broniący tytułu piłkarze Realu Madryt zremisowali na własnym stadionie z Valencią 2:2 w niedzielnym meczu kończącym 2. kolejką hiszpańskiej ekstraklasy. Oba gole dla "Królewskich" zdobył Marco Asensio.

Spotkanie zaczęło się po myśli gospodarzy. Asensio wynik otworzył już w 10. minucie. Gości strata gola jednak nie załamała i osiem minut później był remis. Na listę strzelców wpisał się Carlos Soler.

"Królewscy" zdecydowanie przeważali, ale odzyskać prowadzenia nie potrafili. Co więcej, w 77. minucie to "Nietoperze" cieszyły się z drugiego gola, a jego autorem był Geoffrey Kondogbia.

Podopieczni trenera Zinedine'a Zidane'a jeszcze bardzo podkręcili tempo i szybko wyrównali. Tym razem Asensio popisał się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. Real mógł ten mecz wygrać, ale w końcówce dwie dogodne okazje zmarnował Karim Benzema. Najpierw Francuz minimalnie chybił z ok. 10 metrów, a później piłkę po jego strzale głową bramkarz Valencii zdołał odbić na słupek.

W tabeli z sześcioma punktami prowadzi Real Sociedad. Dwa zwycięstwa na koncie mają jeszcze tylko Barcelona i Leganes. Real jest piąty