El Clasico w Chorzowie! Na Śląskim zagrają Ronaldo i Ronaldinho

Piłka nożna
El Clasico w Chorzowie! Na Śląskim zagrają Ronaldo i Ronaldinho
fot. PAP/EPA

Jak dowiedział się Piotr Koźmiński z "Super Expressu", 21 października na Stadionie Śląskim FC Barcelona zmierzy się z Realem Madryt. Będzie to oficjalne otwarcie chorzowskiego obiektu, na którym zagoszczą najwięksi piłkarze obu klubów z dawnych lat. Mówi się o brazylijskim Ronaldo, Ronaldinho i Luisie Figo.

Doniesienia o starciu legend Barcy i Realu pojawiały się w kontekście otwarcia Śląskiego już wcześniej, teraz, według informacji Koźmińskiego, sprawa jest już praktycznie przesądzona.

 

 

"21.10, na otwarcie Stadionu Śląskiego, czeka nas... El Clasico, mecz legend Barcy i Realu. Niewykluczony udział Ronaldo, Ronaldinho, Figo..." - napisał na Twitterze dziennikarz "SE".

Koźmiński twierdzi, że główny etap negocjacji został już zakończony, a obecnie dogrywane są jedynie szczegóły - m.in. kontrakty poszczególnych zawodników. Chorzowski gigant z całą pewnością zasłużył na takie otwarcie.

Przebudowa Stadionu Śląskiego zaczęła się w 2009 roku. Pierwsze scenariusze zakładały, że zostanie ona ukończona przed Euro 2012. Na drodze stanęły jednak problemy przy budowie dachu, a później, gdy najlepsi piłkarze Europy pożegnali się już z polskimi boiskami, prace znacznie straciły na tempie. Ostatecznie obiekt zostanie oddany do użytku dopiero jesienią 2017 roku. Nowy "Kocioł Czarownic" będzie w stanie pomieścić ok. 55 tysięcy osób.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze