Peszko w poniedziałek opuścił zgrupowanie z powodu urazu kolana.

 

- Sytuacja ze Sławkiem jest przykra, ale z cierpliwością będziemy czekali na jego powrót. Oprócz niego wszyscy są w pełni gotowi do zbliżających się meczów – powiedział Zając podczas wtorkowej konferencji prasowej.

 

Reprezentanci Polski będą trenowali na stadionie Polonii Warszawa.

 

- Przygotowania rozpoczęliśmy we wtorek od wczesnych godzin porannych. Najpierw mieliśmy odprawę taktyczną, a potem zindywidualizowane zajęcia w terenie i na siłowni. Po południu będziemy trenowali na stadionie Polonii Warszawa. Podobnie będzie we wtorek – poinformował Zając.

 

Dodał, że polscy piłkarze będą mieli indywidualną odprawę taktyczną. W trybie dodatkowym do reprezentacji Danii dowołany został Nicklas Bendtner, który wrócił do drużyny narodowej po półtorarocznej przerwie.

 

- Analizujemy również tego zawodnika. Znamy jego wartość. Jesteśmy przygotowani na każdy wariant – dodał Zając.

 

Latem z Lokomotiwem Moskwa związał się Maciej Rybus, który w drużynie narodowej rywalizował o miejsce na lewej obronie z Arturem Jędrzejczykiem.

 

- Na pewno przeprowadzka Maćka do Moskwy spowodowała, że jest większa rywalizacja na tej pozycji. Dla nas to jest korzystne. Znamy dyspozycję Jędrzejczyka i Rybusa, ale nie zdradzimy, który z nich zagra – przyznał Zając.

 

W czwartek o godz. 12 biało-czerwoni wylecą czarterem do Kopenhagi, gdzie dzień później zagrają z Danią. Bezpośrednio po meczu wrócą do Warszawy, gdzie w poniedziałek (4 września) podejmą Kazachstan.