Mistrz Europy w skoku o tyczce... wystąpi w konkursie pchnięcia kulą

Inne
Mistrz Europy w skoku o tyczce... wystąpi w konkursie pchnięcia kulą
fot. Cyfra Sport

Robert Sobera to mistrz Europy z Amsterdamu z 2016 roku w skoku o tyczce. Podczas finału Ekstraklasy, który 3 września odbędzie się w Jeleniej Górze wystąpi w… pchnięciu kulą. Zawody mają rangę Drużynowych Mistrzostw Polski.

Sobera wygrał europejski czempionat, a do zwycięstwa wystarczył mu wynik 5,60, co patrząc na poziom prezentowany przez najlepszych zawodników na świecie, jest rezultatem co najwyżej przeciętnym. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro Sobera pojechał, ale odpadł w eliminacjach.

 

W tym sezonie Sobera nie wystąpił w żadnych zawodach, gdyż zmagał się z kontuzjami. Przez urazy opuścił między innymi mistrzostwa świata w Londynie. Podczas Drużynowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w Jeleniej Górze, mistrz Europy wystąpi w konkursie pchnięcia kulą. Co ciekawe, ostatnim razem w kole Sobera stanął  30 maja 2009 roku. Miał wtedy 18 lat i osiągnął wynik 10,90 m. Warto dodać, że kula ważyła wtedy 6 kilogramów (seniorzy pchają 7,26 kg).

 

Reprezentujący barwy KS AZS AWF Wrocław Sobera będzie rywalizował w Jeleniej Górze między innymi z rekordzistą Polski, Konradem Bukowieckim.

KB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze