Terminarz i plan transmisji ME siatkarzy –...

Polacy udział w mistrzostwach Europy rozpoczęli od klęski 0:3 z Serbią na PGE Narodowym w Warszawie. Zwycięstwa w kolejnych, rozegranych w Gdańsku, spotkaniach z Finami 3:0 i Estonią 3:0 dały gospodarzom drugie miejsce w grupie A i szansę na grę w barażu o ćwierćfinał. Zmierzyli się w nim z reprezentacją Słowenii – trzecią ekipą grupy C.

Słoweńcy byli rewelacją poprzednich mistrzostw Europy, rozegranych dwa lata temu we Włoszech i Bułgarii. Doszli wówczas do finału, w którym ulegli 0:3 reprezentacji Francji, a przyjmujący Tine Urnaut znalazł się nawet w drużynie marzeń tamtego turnieju. Co istotne, w drodze po srebro Słoweńcy pokonali w ćwierćfinale reprezentację Polski 3:2 (16:14 w tie-breaku). Po tamtym sukcesie nie spoczęli na laurach. W tym sezonie wygrali II dywizję Ligi Światowej i wywalczyli awans do finałów MŚ 2018. W fazie grupowej Lotto Eurovolley Poland 2017 podopieczni Slobodana Kovacia nie spisywali się jednak rewelacyjnie. Na początek ograli co prawda outsidera grupy – Hiszpanię 3:0, ale w kolejnych grach ulelgli po 0:3 Rosji i Bułgarii.

Spotkanie barażowe rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy prowadzeniu 8:6. W środkowej części seta Słoweńcy odrobili straty (13:13), a po zablokowaniu Dawida Konarskiego w dwóch kolejnych akcjach, uzyskali przewagę (14:15). Rozpoczęła się wyrównana walka, w końcówce Polacy prowadzili 21:20 i... przegrali pięć kolejnych akcji. Podali rękę rywalom kilkoma błędami własnymi, a seta skutecznym atakiem zakończył Mitja Gasparini.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie. Polacy przegrywali od początku (6:8), mieli problemy ze skończeniem ataków i na przyjęciu, nie byli również w stanie zaskoczyć rywali zagrywką. W środkowej części seta Polacy przegrywali już 11:15, ale zdołali odrobić straty dzięki skutecznej grze blokiem (15:15). Niestety, po drugiej przerwie technicznej Słoweńcy znów zaczęli dyktować warunki na parkiecie (16:20). Gospodarzom nie pomogły zmiany w składzie. Alen Sket wywalczył piłkę setową (19:24), a Tine Urnaut ustalił wynik drugiej partii na 21:25.

W secie numer trzy Polacy mieli przewagę na początku (8:6), jednak długo nie cieszyli się z prowadzenia. Słoweńcy rozbili rywali zagrywką, najpierw w wykonaniu kapitalnie dysponowanego Alena Pajenka (11:16), potem Urnauta (13:18), a następnie Alena Sketa (14:21). Przy takiej stracie, gospodarze nie byli już w stanie nawiązać walki. Pajenk ustalił wynik tej partii na 19:25 i zakończył tę jednostronną konfrontację. Słowenia zmierzy się w ćwierćfinale z Rosją, a spotkanie zostanie rozegrane w czwartek w Krakowie.

Polska – Słowenia 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)

Polska: Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero) oraz Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk, Rafał Buszek, Łukasz Wiśniewski, Jakub Kochanowski.

Słowenia: Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Alen Sket, Mitja Gasparini, Dejan Vincic, Tine Urnaut – Jani Kovacic (libero) oraz Ziga Stern, Danijel Koncilja, Jani Kovacic.

POLSKA
SŁOWENIA
0:3
Zapis relacji

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska – Słowenia. Początek spotkania o godzinie 20.30.

Eurovolley 2017: Polska - Słowenia. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

Siatkarskie mistrzostwa Europy Eurovolley 2017 wchodzą w decydującą fazę. Rozpoczyna się etap, w którym nie można sobie pozwolić na błędy. W barażu reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowenią, a stawką tego spotkania będzie ćwierćfinał. Transmisja meczu Polska - Słowenia w Polsacie i Polsacie Sport.

Ku przestrodze, przypomnijmy pamiętne starcie sprzed dwóch lat, w którym polscy siatkarze ulegli 2:3 Słowenii w ćwierćfinale ME:

Polska - Słowenia 2:3. Skrót meczu

Mistrzowie świata sensacyjnie ulegli Słowenii i nie zagrają w półfinale mistrzostw Europy. Był to najgorszy mecz biało-czerwonych na turnieju i mimo udanej pogoni, końcówka należała do rywali. Zapraszamy na skrót pięciosetowego thrillera.

Rozpoczęło się już przedmeczowe studio Polsatu Sport. Gośćmi Jerzego Mielewskiego są Ryszard Bosek oraz Łukasz Kadziewicz.

Eurovolley 2017: Finlandia za słaba, Bułgaria kolejnym ćwierćfinalistą

Bułgaria po zwycięstwie 3:1 z Finlandią w meczu barażowym zameldowała się w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Europy. Podopieczni trenera Płamena Konstantinowa o czwórkę powalczą ze zwycięzcami grupy A, reprezentacją Serbii. Mistrzostwa wkroczyły w fazę, gdzie każda porażka oznacza pożegnanie z turniejem. Reprezentacja Bułgarii była zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Eurovolley 2017: Turcy pokonani, Włosi w ćwierćfinale

Siatkarze Italii pokonali reprezentację Turcji 3:0 (25:16, 25:17, 31:29) w barażowym meczu o ćwierćfinał siatkarskich mistrzostw Europy - LOTTO Eurovolley Poland 2017. Włosi w czwartkowym ćwierćfinale, zmierzą się z Belgami. Wicemistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro - Włosi, w tegorocznej edycji mistrzostw Europy wygrali dwa mecze fazy grupowej: z reprezentacją Słowacji 3:0 (25-14, 25-19, 25-20) oraz Czechami 3:0 (27-25, 28-26, 26-24).

Poznaliśmy już pierwsze rozstrzygnięcia w barażach o ćwierćfinały ME 2017:

2017-08-30: Bułgaria Finlandia 3:1 (23:25, 25:21, 25:11, 25:12)
2017-08-30: Polska – Słowenia (Kraków, godzina 20.30; transmisja – Polsat, Polsat Sport)

2017-08-30: Włochy – Turcja 3:0 (25:16, 25:17, 31:29)
2017-08-30: Czechy – Francja (Katowice, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)

Ćwierćfinały ME 2017:

2017-08-31: Serbia - Bułgaria (Kraków)
2017-08-31: Rosja - Polska/Słowenia (Kraków)

2017-08-31: Niemcy - Francja/Czechy (Katowice)
2017-08-31: Belgia - Włochy (Katowice).

Polacy spotkanie ze Słowenią rozpoczną w identycznym składzie, jak poprzedni mecz z Estonią: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Dawid Konarski, Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański – Paweł Zatorski (libero).

Eurovolley 2017. Bieniek: Zamierzamy zrewanżować się Słowenii

Mateusz Bieniek nie ukrywa, że w barażowym meczu mistrzostw Europy, który rozpocznie się w Krakowie w środę o 20.30, Polacy chcą zrewanżować się Słoweńcom za porażkę 2:3 w ostatnim turnieju. - To jest jednak bardzo silna drużyna - przyznał 23-letni siatkarz.

Eurovolley 2017. Kok: Polacy faworytem u siebie

Grający przed własną publicznością polscy siatkarze będą faworytem środowego meczu barażowego ze Słowenią o awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy - uważa grający w MKS Będzin słoweński przyjmujący Matej Kok. Słoweńcy zajęli w swojej grupie trzecie miejsce za Rosją i Bułgarią, biało-czerwoni dali się wyprzedzić tylko Serbom.

Przypomnijmy wcześniejsze mecze Polaków na ME 2017:

A tak w fazie grupowej zaprezentowali się siatkarze Słowenii:

Spotkanie w Polsacie Sport komentują: Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

Czas na hymny obu państw.

Mecz sędziują: Laszlo Adler (Węgry) oraz Epaminondas Gerothodoros (Grecja).

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 2:1 Rozpoczynamy czwarte spotkanie reprezentacji Polski na Lotto Eurovolley Poland 2017.

Polska: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Dawid Konarski, Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański – Paweł Zatorski (libero).
Słowenia: Dejan Vincić, Mitja Gasparini, Alen Sket, Tine Urnaut, Alen Pajek, Jan Kozamernik – Jani Kovacić (libero).

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 3:2 Punkt dla Polski po weryfikacji.

Wybierz najlepszego Polaka w meczu ze Słowenią

Polscy siatkarze grają właśnie z Estonią w meczu barażowym o wejście do ćwierćfinału ME siatkarzy - Lotto Eurovolley Poland 2017. Weźcie udział w sondzie i wybierzcie naszego najlepszego zawodnika!

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 5:4 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 6:5 Bartłomiej Lemański obił blok rywali.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 6:6 Walka punkt za punkt na początku seta.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 8:6 Nieporozumienie po stronie Słowenii i dwa oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 10:7 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 11:9 Pomyłka Dawida Konarskiego w polu zagrywki.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 11:10 Autowy atak Michała Kubiaka.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 12:10 Dawid Konarski przedarł się przez blok rywali.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 13:11 Alen Sket pomylił się w polu zagrywki.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 13:12 Tine Urnaut popisał się skutecznym atakiem.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 13:13 Słoweńcy odrobili straty...

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 14:13 Jan Kozamernik przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 14:14 Zablokowany Dawid Konarski.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 14:15 Znów zablokowany Dawid Konarski.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 15:15 Zablokowany Tine Urnaut.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 15:16 Zepsuty serwis Bartosza Kurka ustalił wynik na drugiej przerwie.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 17:17 Skutecznym atakiem popisał się Michał Kubiak.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 17:18 Jan Kozamernik skutecznie ze środka.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 18:18 Punkt za punkt w tej części seta.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 19:19 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 21:20 Jan Kozamernik przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 21:21 Łukasz Kaczmarek zaserwował w taśmę.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 21:22 Trener Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 21:23 Dawid Konarski zaatakował w aut...

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 21:24 Skuteczny blok i piłka setowa dla Słowenii...

POLSKA – SŁOWENIA 0:1 (21:25) Mitja Gasparini zakończył premierową odsłonę skutecznym atakiem.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 1:1 Rozpoczęliśmy drugą partię barażowego spotkania o ćwierćfinał ME 2017.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 1:3 Początek seta przebiega pod dyktando Słoweńców...

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 2:3 Punkt dla Polaków po weryfikacji.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 3:4 Michał Kubiak na lewym skrzydle obił blok rywali.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 4:5 Przestrzelona zagrywka Słoweńców.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 5:6 Kolejny punkt dla gospodarzy po przestrzelonej zagrywce Słoweńców.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 5:7 Również Polacy mylą się w polu zagrywki.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 6:8 Dwa oczka zaliczki Słoweńców na pierwszej przerwie.

Trenerzy Eurovolley 2017: De Giorgi wśród najstarszych

Wśród szesnastu szkoleniowców, którzy wystartowali ze swoimi drużynami na mistrzostw Europy w siatkówce - Lotto Eurovolley Poland 2017 - znajdziemy wiele uznanych nazwisk i kilku debiutantów. Ferdinando De Giorgi w tym gronie należy do najstarszych, ale również najbardziej utytułowanych postaci - szczególnie jako zawodnik.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 8:10 Alen Sket zaatakował po dłoniach blokujących Polaków.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 9:11 Alen Sket obił polski blok.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 9:12 Zablokowany Michał Kubiak. Trener Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 10:12 Po przerwie przestrzelona zagrywka Słoweńców.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 10:14 Alen Sket - as serwisowy.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 11:14 Tine Urnaut pomylił się w ataku.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 11:15 Tine Urnaut tym razem skutecznie.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 12:15 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 13:15 Zablokowany Tine Urnaut.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 14:15 Kolejny skuteczny blok Polaków.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 15:15 Mitja Gasparini popełnił błąd przekroczenia linii.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 15:16 Punkt straty Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 15:17 Bartłomiej Lemański z krótkiej zaatakował w aut.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 16:18 Łukasz Kaczmarek zaatakował po bloku rywali.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 16:19 Skuteczny atak Mitji Gaspariniego po bloku.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 16:20 Trener Ferdinando De Giorgi wziął drugi czas.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 16:21 Bartłomiej Lemański zablokowany.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 17:22 Mitja Gasparini obił polski blok.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 18:23 Skuteczny atak Alena Sketa.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 19:23 Trener Slobodan Kovac poprosił o czas.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 19:24 Alen Sket wywalczył piłkę setową dla Słowenii.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 20:24 Przestrzelony atak Tine Urnauta.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 21:24 Mitja Gasparini zaatakował w antenkę.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2 (21:25, 21:25) Tine Urnaut ustalił wynik drugiej partii. Czy Polacy zdołają odrodzić się po 10. minutowej przerwie?

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 1:3 Rozpoczął się trzeci set spotkania. Niestety, początek znów dla Słowenii...

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 3:3 Polacy odrobili straty.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 4:5 Przestrzelona zagrywka Bartłomieja Lemańskiego.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 6:5 Szczęśliwy atak Łukasza Kaczmarka!

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 7:5 Łukasz Kaczmarek - as serwisowy.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 8:6 Łukasz Kaczmarek skutecznym atakiem ustalił wynik na pierwszej przerwie technicznej. Dwa oczka zaliczki Polaków.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 8:8 Słoweńcy po przerwie odrobili straty.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 9:9 Skuteczny atak Alena Pajenka.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 11:10 Przestrzelona zagrywka Słoweńców.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 11:13 Alen Pajenk - as serwisowy. Trener Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 11:14 Zablokowany Michał Kubiak.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 11:15

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 11:15 Trener Ferdinando De Giorgi wziął drugi czas.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 11:16 Pięć punktów straty Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 12:16 Alen Pajenk pomylił się w polu zagrywki.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 13:17 Alen Sket skutecznie z lewego skrzydła.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 13:18 Tine Urnaut - as serwisowy.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 14:19 Tine Urnaut zaserwował w siatkę.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 14:21 Alen Sket - as serwisowy.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 15:22 Słoweńcy coraz bliżej ćwierćfinału...

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 16:23 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 16:24 Piłka meczowa dla Słowenii.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 18:24 Trener Slobodan Kovać poprosił jeszcze o czas.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 19:24 Kolejny autowy atak Słoweńców.

POLSKA – SŁOWENIA 0:3 (21:25, 21:25, 19:25) Alen Pajenk zakończył to jednostronne spotkanie. Słowenia zagra z Rosją w ćwierćfinale ME.