Blamaż polskich siatkarzy! Słowenia zdemolowała podopiecznych De Giorgiego

Polscy siatkarze przegrali z reprezentacją Słowenii 0:3 w barażu o ćwierćfinał mistrzostw Europy w siatkówce – Lotto Eurovolley Poland 2017. Po tej porażce gospodarze pożegnali się z turniejem. Słoweńcy w ćwierćfinale zmierzą się z Rosją.

Polacy udział w mistrzostwach Europy rozpoczęli od klęski 0:3 z Serbią na PGE Narodowym w Warszawie. Zwycięstwa w kolejnych, rozegranych w Gdańsku, spotkaniach z Finami 3:0 i Estonią 3:0 dały gospodarzom drugie miejsce w grupie A i szansę na grę w barażu o ćwierćfinał. Zmierzyli się w nim z reprezentacją Słowenii – trzecią ekipą grupy C.

Słoweńcy byli rewelacją poprzednich mistrzostw Europy, rozegranych dwa lata temu we Włoszech i Bułgarii. Doszli wówczas do finału, w którym ulegli 0:3 reprezentacji Francji, a przyjmujący Tine Urnaut znalazł się nawet w drużynie marzeń tamtego turnieju. Co istotne, w drodze po srebro Słoweńcy pokonali w ćwierćfinale reprezentację Polski 3:2 (16:14 w tie-breaku). Po tamtym sukcesie nie spoczęli na laurach. W tym sezonie wygrali II dywizję Ligi Światowej i wywalczyli awans do finałów MŚ 2018. W fazie grupowej Lotto Eurovolley Poland 2017 podopieczni Slobodana Kovacia nie spisywali się jednak rewelacyjnie. Na początek ograli co prawda outsidera grupy – Hiszpanię 3:0, ale w kolejnych grach ulelgli po 0:3 Rosji i Bułgarii.

Spotkanie barażowe rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy prowadzeniu 8:6. W środkowej części seta Słoweńcy odrobili straty (13:13), a po zablokowaniu Dawida Konarskiego w dwóch kolejnych akcjach, uzyskali przewagę (14:15). Rozpoczęła się wyrównana walka, w końcówce Polacy prowadzili 21:20 i... przegrali pięć kolejnych akcji. Podali rękę rywalom kilkoma błędami własnymi, a seta skutecznym atakiem zakończył Mitja Gasparini.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie. Polacy przegrywali od początku (6:8), mieli problemy ze skończeniem ataków i na przyjęciu, nie byli również w stanie zaskoczyć rywali zagrywką. W środkowej części seta Polacy przegrywali już 11:15, ale zdołali odrobić straty dzięki skutecznej grze blokiem (15:15). Niestety, po drugiej przerwie technicznej Słoweńcy znów zaczęli dyktować warunki na parkiecie (16:20). Gospodarzom nie pomogły zmiany w składzie. Alen Sket wywalczył piłkę setową (19:24), a Tine Urnaut ustalił wynik drugiej partii na 21:25.

W secie numer trzy Polacy mieli przewagę na początku (8:6), jednak długo nie cieszyli się z prowadzenia. Słoweńcy rozbili rywali zagrywką, najpierw w wykonaniu kapitalnie dysponowanego Alena Pajenka (11:16), potem Urnauta (13:18), a następnie Alena Sketa (14:21). Przy takiej stracie, gospodarze nie byli już w stanie nawiązać walki. Pajenk ustalił wynik tej partii na 19:25 i zakończył tę jednostronną konfrontację. Słowenia zmierzy się w ćwierćfinale z Rosją, a spotkanie zostanie rozegrane w czwartek w Krakowie.

Polska – Słowenia 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)

Polska: Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero) oraz Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk, Rafał Buszek, Łukasz Wiśniewski, Jakub Kochanowski.

Słowenia: Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Alen Sket, Mitja Gasparini, Dejan Vincic, Tine Urnaut – Jani Kovacic (libero) oraz Ziga Stern, Danijel Koncilja, Jani Kovacic.

Mecz zakończony
POLSKA
0:3
SŁOWENIA
Zapis relacji
Relacja zakończona

POLSKA – SŁOWENIA 0:3 (21:25, 21:25, 19:25) Alen Pajenk zakończył to jednostronne spotkanie. Słowenia zagra z Rosją w ćwierćfinale ME.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 19:24 Kolejny autowy atak Słoweńców.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 18:24 Trener Slobodan Kovać poprosił jeszcze o czas.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 16:24 Piłka meczowa dla Słowenii.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 16:23 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 15:22 Słoweńcy coraz bliżej ćwierćfinału...

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 14:21 Alen Sket - as serwisowy.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 14:19 Tine Urnaut zaserwował w siatkę.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 13:18 Tine Urnaut - as serwisowy.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 13:17 Alen Sket skutecznie z lewego skrzydła.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 12:16 Alen Pajenk pomylił się w polu zagrywki.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 11:16 Pięć punktów straty Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 11:15 Trener Ferdinando De Giorgi wziął drugi czas.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 11:15

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 11:14 Zablokowany Michał Kubiak.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 11:13 Alen Pajenk - as serwisowy. Trener Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 11:10 Przestrzelona zagrywka Słoweńców.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 9:9 Skuteczny atak Alena Pajenka.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 8:8 Słoweńcy po przerwie odrobili straty.

Wybierz najlepszego Polaka w meczu ze Słowenią

Polscy siatkarze grają właśnie z Estonią w meczu barażowym o wejście do ćwierćfinału ME siatkarzy - Lotto Eurovolley Poland 2017. Weźcie udział w sondzie i wybierzcie naszego najlepszego zawodnika!

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 8:6 Łukasz Kaczmarek skutecznym atakiem ustalił wynik na pierwszej przerwie technicznej. Dwa oczka zaliczki Polaków.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 7:5 Łukasz Kaczmarek - as serwisowy.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 6:5 Szczęśliwy atak Łukasza Kaczmarka!

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 4:5 Przestrzelona zagrywka Bartłomieja Lemańskiego.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 3:3 Polacy odrobili straty.

POLSKA – SŁOWENIA 0:2, 1:3 Rozpoczął się trzeci set spotkania. Niestety, początek znów dla Słowenii...

POLSKA – SŁOWENIA 0:2 (21:25, 21:25) Tine Urnaut ustalił wynik drugiej partii. Czy Polacy zdołają odrodzić się po 10. minutowej przerwie?

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 21:24 Mitja Gasparini zaatakował w antenkę.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 20:24 Przestrzelony atak Tine Urnauta.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 19:24 Alen Sket wywalczył piłkę setową dla Słowenii.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 19:23 Trener Slobodan Kovac poprosił o czas.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 18:23 Skuteczny atak Alena Sketa.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 17:22 Mitja Gasparini obił polski blok.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 16:21 Bartłomiej Lemański zablokowany.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 16:20 Trener Ferdinando De Giorgi wziął drugi czas.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 16:19 Skuteczny atak Mitji Gaspariniego po bloku.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 16:18 Łukasz Kaczmarek zaatakował po bloku rywali.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 15:17 Bartłomiej Lemański z krótkiej zaatakował w aut.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 15:16 Punkt straty Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 15:15 Mitja Gasparini popełnił błąd przekroczenia linii.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 14:15 Kolejny skuteczny blok Polaków.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 13:15 Zablokowany Tine Urnaut.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 12:15 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 11:15 Tine Urnaut tym razem skutecznie.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 11:14 Tine Urnaut pomylił się w ataku.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 10:14 Alen Sket - as serwisowy.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 10:12 Po przerwie przestrzelona zagrywka Słoweńców.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 9:12 Zablokowany Michał Kubiak. Trener Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 9:11 Alen Sket obił polski blok.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 8:10 Alen Sket zaatakował po dłoniach blokujących Polaków.

Trenerzy Eurovolley 2017: De Giorgi wśród najstarszych

Wśród szesnastu szkoleniowców, którzy wystartowali ze swoimi drużynami na mistrzostw Europy w siatkówce - Lotto Eurovolley Poland 2017 - znajdziemy wiele uznanych nazwisk i kilku debiutantów. Ferdinando De Giorgi w tym gronie należy do najstarszych, ale również najbardziej utytułowanych postaci - szczególnie jako zawodnik.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 6:8 Dwa oczka zaliczki Słoweńców na pierwszej przerwie.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 5:7 Również Polacy mylą się w polu zagrywki.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 5:6 Kolejny punkt dla gospodarzy po przestrzelonej zagrywce Słoweńców.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 4:5 Przestrzelona zagrywka Słoweńców.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 3:4 Michał Kubiak na lewym skrzydle obił blok rywali.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 2:3 Punkt dla Polaków po weryfikacji.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 1:3 Początek seta przebiega pod dyktando Słoweńców...

POLSKA – SŁOWENIA 0:1, 1:1 Rozpoczęliśmy drugą partię barażowego spotkania o ćwierćfinał ME 2017.

POLSKA – SŁOWENIA 0:1 (21:25) Mitja Gasparini zakończył premierową odsłonę skutecznym atakiem.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 21:24 Skuteczny blok i piłka setowa dla Słowenii...

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 21:23 Dawid Konarski zaatakował w aut...

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 21:22 Trener Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 21:21 Łukasz Kaczmarek zaserwował w taśmę.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 21:20 Jan Kozamernik przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 19:19 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 18:18 Punkt za punkt w tej części seta.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 17:18 Jan Kozamernik skutecznie ze środka.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 17:17 Skutecznym atakiem popisał się Michał Kubiak.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 15:16 Zepsuty serwis Bartosza Kurka ustalił wynik na drugiej przerwie.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 15:15 Zablokowany Tine Urnaut.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 14:15 Znów zablokowany Dawid Konarski.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 14:14 Zablokowany Dawid Konarski.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 14:13 Jan Kozamernik przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 13:13 Słoweńcy odrobili straty...

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 13:12 Tine Urnaut popisał się skutecznym atakiem.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 13:11 Alen Sket pomylił się w polu zagrywki.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 12:10 Dawid Konarski przedarł się przez blok rywali.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 11:10 Autowy atak Michała Kubiaka.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 11:9 Pomyłka Dawida Konarskiego w polu zagrywki.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 10:7 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 8:6 Nieporozumienie po stronie Słowenii i dwa oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 6:6 Walka punkt za punkt na początku seta.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 6:5 Bartłomiej Lemański obił blok rywali.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 5:4 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 3:2 Punkt dla Polski po weryfikacji.

POLSKA – SŁOWENIA 0:0, 2:1 Rozpoczynamy czwarte spotkanie reprezentacji Polski na Lotto Eurovolley Poland 2017.

Polska: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Dawid Konarski, Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański – Paweł Zatorski (libero).
Słowenia: Dejan Vincić, Mitja Gasparini, Alen Sket, Tine Urnaut, Alen Pajek, Jan Kozamernik – Jani Kovacić (libero).

Mecz sędziują: Laszlo Adler (Węgry) oraz Epaminondas Gerothodoros (Grecja).

Czas na hymny obu państw.

Spotkanie w Polsacie Sport komentują: Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

A tak w fazie grupowej zaprezentowali się siatkarze Słowenii:

Przypomnijmy wcześniejsze mecze Polaków na ME 2017:

Eurovolley 2017. Kok: Polacy faworytem u siebie

Grający przed własną publicznością polscy siatkarze będą faworytem środowego meczu barażowego ze Słowenią o awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy - uważa grający w MKS Będzin słoweński przyjmujący Matej Kok. Słoweńcy zajęli w swojej grupie trzecie miejsce za Rosją i Bułgarią, biało-czerwoni dali się wyprzedzić tylko Serbom.

Eurovolley 2017. Bieniek: Zamierzamy zrewanżować się Słowenii

Mateusz Bieniek nie ukrywa, że w barażowym meczu mistrzostw Europy, który rozpocznie się w Krakowie w środę o 20.30, Polacy chcą zrewanżować się Słoweńcom za porażkę 2:3 w ostatnim turnieju. - To jest jednak bardzo silna drużyna - przyznał 23-letni siatkarz.

Polacy spotkanie ze Słowenią rozpoczną w identycznym składzie, jak poprzedni mecz z Estonią: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Dawid Konarski, Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański – Paweł Zatorski (libero).

Poznaliśmy już pierwsze rozstrzygnięcia w barażach o ćwierćfinały ME 2017:

2017-08-30: Bułgaria Finlandia 3:1 (23:25, 25:21, 25:11, 25:12)
2017-08-30: Polska – Słowenia (Kraków, godzina 20.30; transmisja – Polsat, Polsat Sport)

2017-08-30: Włochy – Turcja 3:0 (25:16, 25:17, 31:29)
2017-08-30: Czechy – Francja (Katowice, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)

Ćwierćfinały ME 2017:

2017-08-31: Serbia - Bułgaria (Kraków)
2017-08-31: Rosja - Polska/Słowenia (Kraków)

2017-08-31: Niemcy - Francja/Czechy (Katowice)
2017-08-31: Belgia - Włochy (Katowice).

Eurovolley 2017: Turcy pokonani, Włosi w ćwierćfinale

Siatkarze Italii pokonali reprezentację Turcji 3:0 (25:16, 25:17, 31:29) w barażowym meczu o ćwierćfinał siatkarskich mistrzostw Europy - LOTTO Eurovolley Poland 2017. Włosi w czwartkowym ćwierćfinale, zmierzą się z Belgami. Wicemistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro - Włosi, w tegorocznej edycji mistrzostw Europy wygrali dwa mecze fazy grupowej: z reprezentacją Słowacji 3:0 (25-14, 25-19, 25-20) oraz Czechami 3:0 (27-25, 28-26, 26-24).

Eurovolley 2017: Finlandia za słaba, Bułgaria kolejnym ćwierćfinalistą

Bułgaria po zwycięstwie 3:1 z Finlandią w meczu barażowym zameldowała się w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Europy. Podopieczni trenera Płamena Konstantinowa o czwórkę powalczą ze zwycięzcami grupy A, reprezentacją Serbii. Mistrzostwa wkroczyły w fazę, gdzie każda porażka oznacza pożegnanie z turniejem. Reprezentacja Bułgarii była zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Rozpoczęło się już przedmeczowe studio Polsatu Sport. Gośćmi Jerzego Mielewskiego są Ryszard Bosek oraz Łukasz Kadziewicz.

Ku przestrodze, przypomnijmy pamiętne starcie sprzed dwóch lat, w którym polscy siatkarze ulegli 2:3 Słowenii w ćwierćfinale ME:

Polska - Słowenia 2:3. Skrót meczu

Mistrzowie świata sensacyjnie ulegli Słowenii i nie zagrają w półfinale mistrzostw Europy. Był to najgorszy mecz biało-czerwonych na turnieju i mimo udanej pogoni, końcówka należała do rywali. Zapraszamy na skrót pięciosetowego thrillera.

Eurovolley 2017: Polska - Słowenia. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

Siatkarskie mistrzostwa Europy Eurovolley 2017 wchodzą w decydującą fazę. Rozpoczyna się etap, w którym nie można sobie pozwolić na błędy. W barażu reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowenią, a stawką tego spotkania będzie ćwierćfinał. Transmisja meczu Polska - Słowenia w Polsacie i Polsacie Sport.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska – Słowenia. Początek spotkania o godzinie 20.30.