HS oficjalnie w OpTic. PENTA Sports poturbowane

E-sport
HS oficjalnie w OpTic. PENTA Sports poturbowane
fot. HLTV.org

Zmiana w końcu przypieczętowana. Młody talent rodem z Estonii – Kevin ‘HS’ Tarn przywdział oficjalnie barwy OpTic Gaming, opuszczając jednocześnie szeregi PENTA Sports.

O transferze Tarna z PENTA Sports do OpTic mówiło się już od kilku tygodni. Na przeszkodzie stał jednak zarząd byłej organizacji Estończyka, który nie bez problemów zgodził się na stratę drugiego już reprezentanta. Ostatecznie jednak – tuż po GamesComie – HS opuścił szeregi zespołu Pawła ‘innocenta’ Mocka. W kuluarach mówi się o tym, że wykupiony został za $65,000.

Dołączył on do czwórki nie byle jakich strzelców – głównie ofiar wielkiej fali zmian kadrowych. I choć skład sformowany został z samych Europejczyków, OpTic skupia się głównie na amerykańskich rozgrywkach ESL Pro League. Przez kadrowe roszady klub utracił bowiem zaproszenia do ELEAGUE Premier czy rozpoczętego dziś DreamHack Masters Malmö.

Skład OpTic Gaming:

Óscar "mixwell" Cañellas

Adam "friberg" Friberg

Aleksi "allu" Jalli

Emil "Magisk" Reif

Kevin "HS" Tarn
 
PENTA w okienku transferowym utraciła aż dwóch zawodników. Szansę dołączenia do bardziej perspektywicznej drużyny otrzymał bowiem też Miikka ‘suNny’ Kemppi. Fin wzbogacił kadrę mousesports. Tym samym ekipa innocenta, z którą jeszcze kilka tygodni temu wiązano ogromne nadzieje, stoi na krawędzi istnienia. By zatrzymać miejsce w kwalifikacjach do kolejnego Majora, innocent, Kevin ‘kRYSTAL’ Amend i Jesse ‘zehN’ Linjala muszą trzymać się razem. Czy jednak tercet będzie miał wystarczająco dużo cierpliwości, by niemal od zera odbudowywać swoją pozycję?

Skład PENTA Sports:

Paweł ‘innocent’ Mocek

Kavin ‘kRYSTAL’ Amend

Jesse ‘zehN’ Linjala

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze