Asseco Resovia może liczyć na wsparcie Elvissa!

Siatkówka

Asseco Resovia zamknęła skład na sezon 2017/18. Umowę z klubem z Podkarpacia podpisał reprezentant Finlandii Elviss Krastins. 23-letni przyjmujący podczas Lotto Eurovolley Poland 2017 nie zachwycił, czy podbije parkiety PlusLigi?

Nowy przyjmujący Asseco Resovii urodził się na Łotwie, a swą karierę siatkarską rozpoczął w fińskim klubie Valepa Sastamala. Sześć sezonów gry w tej drużynie zaowocowało dwoma tytułami mistrza kraju, dwoma srebrnymi i brązowymi medalami oraz zdobyciem Puchary Finlandii.

 

W poprzednim sezonie, Elviss Krastins reprezentował barwy Volley Precura Antwerpia, z którym w belgijskiej Lidze A, zakończył rozgrywki tuż za podium.

 

Krastins jest również podstawowym graczem swojej drużyny narodowej, z którą zakończył swój udział w mistrzostwach Europy – Lotto Eurovolley Poland 2017. Finowie na tym turnieju nie zachwycili, udział w finałach ME zakończyli po porażce w barażu o ćwierćfinał 1:3 z reprezentacją Bułgarii. Wcześniej, w fazie grupowej ulegli 0:3 reprezentacji Polski. W meczu z Polakami przyjmujący wybiegł w podstawowym składzie i zdobył dla swej drużyny 8 punktów (5 atak + 2blok + 1 zagrywka). W pozostałych meczach swej drużyny również wybiegał w wyjściowym składzie. Wywalczył 8 punktów w starciu z Estonią (3:2), 6 w meczu z Serbią (0:3) i 7 w konfrontacji z Bułgarami.

 

 

Elviss Krastins

 

data i miejsce urodzenia: 15.09.1994 Sigulda (Łotwa)
wzrost: 192 cm
waga: 84 kg
zasięg w ataku: 345 cm
zasięg w bloku: 325 cm

 

Przebieg kariery:

 

2010–16 Valepa Sastamala
2016–17 Volley Precura Antwerpia
2017– Asseco Resovia.

 

W załączonym materiale wideo skrót meczu ME 2017 Polska - Finlandia 3:0.

RM, Polsat Sport, assecoresovia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie