El. MŚ 2018: Pokaz siły Trójkolorowych! Francja zdemolowała Holandię

Reprezentacja Francji bardzo wysoko rozprawiła się z Holandią w ramach siódmej kolejki eliminacji MŚ 2018. Naszpikowany gwiazdami zespół Trójkolorowych zmiażdżył Oranje aż 4:0, a do siatki trafiali Antoine Griezmann, Thomas Lemar (2) i zmiennik Kylian Mbappe. Ciekawie było także w innym spotkaniu grupy A, gdzie Bułgaria po wymianie ciosów rozprawiła się ze Szwecją 3:2.

Znajdująca się w głębokim dołku reprezentacja Holandii przyjechała na Stade de France, aby powalczyć z naszpikowaną gwiazdami reprezentacją gospodarzy. W ostatnich tygodniach głośno było o kosmicznych transferach reprezentantów Francji, co tylko dowodziło jaką kadrą dysponuje Didier Deschamps. Barcelonę za 150 milionów euro zasilił Ousmane Dembele, PSG ma wyłożyć 180 mln na Kyliana Mbappe, zaś bliski transferu za trzycyfrową sumę do Anglii był Thomas Lemar.

To właśnie skrzydłowy AS Monaco został gwiazdą wieczoru, zdobywając dwie bramki. Wszystko zaczęło się jednak w pierwszej połowie, gdy postępowała dominacja gospodarzy. Już w 14. minucie na prowadzenie swój zespół po szybkiej wymianie z pierwszej piłki wyprowadził Antoine Griezmann. W drugiej połowie było tylko lepiej: Lemar podwyższył wynik kapitalnym półwolejem w samo okienko bramki Jaspera Cillessena, swój dorobek podwajając w końcówce.

Kilka minut przed końcowym gwizdkiem na boisku pojawił się bohater deadline day, Kylian Mbappe, który po akcji na prawym skrzydle dobił rywali. Najgroźniejszy wśród zawodników w pomarańczowych koszulkach był doświadczony Arjen Robben, jednak skrzydłowy przestrzelił dwie fantastyczne okazje. Francja umocniła się na czele eliminacyjnej grupy A, dając prawdziwy koncert ofensywnego futbolu.

W innych spotkaniach Bułgaria po wymianie ciosów nieoczekiwanie rozprawiła się ze Szwecją 3:2, awansując na trzecie miejsce w grupie, a sensacyjnie mecz z Białorusią wygrał Luksemburg. Rzutu karnego w Sofii przy stanie 0:1 nie wykorzystał Emil Forsberg.