SLAVGENT i PACT polskimi reprezentantami w ESL Major League

E-sport
SLAVGENT i PACT polskimi reprezentantami w ESL Major League
fot. SLAVGENT

Reprezentanci PACT i SLAVGENT wywalczyli udział w ESL Major League – rozgrywkach według organizatorów mających być impulsem do gry na zawodowym poziomie.

Czym jest ESL Major League? – To rozgrywki pozycjonowane pod ESL Pro League i oferujące uczestnikom pulę nagród o łącznej wartości $4,000 – tłumaczą organizatorzy. Sześćdziesiąt cztery zespoły z całej Europy w jej ramach rywalizować będą jednak nie tylko o gratyfikacje pieniężne. Na najlepszych czekają bowiem dodatkowo miejsca w ESEA Premier, a więc w zmaganiach będących bezpośrednim przedsionkiem do „ligi profesjonalistów”.

W gronie formacji zobaczymy dwie ekipy z Polski: SLAVGENT oraz PACT, które najpierw przebrnęły przez kwalifikacyjną fazę grupową ESL Open Summer 2017 Europe, a następnie znalazły się w gronie szesnastu najlepszych drużyn etapu pucharowego. I choć eliminacje jeszcze nie dobiegły końca, udział biało-czerwonych w EML jest już pewny.

– Był kiedyś sen zwany Rzymem. Była – i wciąż jest – również ekipa SLAVGENT mająca wiele celów. Jednym z nich był awans do ESL Major League, przez wielu uważany nie za cel, a za marzenie. Dziś ów nazewnictwo nie ma najmniejszego znaczenia, jako że to już ani nie cel, ani nie marzenie. Z chwilą obecną udział SLAVGENT w nadchodzącym sezonie ESL Major League stał się faktem – ogłosił dumny ze swojej formacji Krystian Sidorowicz, właściciel klubu.

Walka w ramach ESL Major League rozpocznie się 14 września

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze