120-krotny reprezentant Polski zagra... w drugiej lidze

Siatkówka
120-krotny reprezentant Polski zagra... w drugiej lidze
fot. Cyfrasport

Wiele lat temu seryjnie zdobywał mistrzostwa Polski oraz był ostoją reprezentacji kraju na środku siatki. Na zakończenie swojej kariery postawił na występy w siatkarskich rozgrywkach drugiej ligi. O kim mowa? O Robercie Szczerbaniuku, który podpisał kontrakt z mieszczącym się 20 kilometrów od Częstochowy klubem Wkręt-Met LKPS Borowno.

Postać Szczerbaniuka kibicom siatkarskim w Polsce, zwłaszcza tym nieco starszym, przedstawiać nie trzeba. Na przełomie wieków oraz w pierwszej dekadzie nowego milenium był on czołowym polskim środkowym, który występował w najmocniejszych polskich klubach oraz zanotował 120 występów w barwach reprezentacji Polski. Zanim trafił do kadry seniorskiej, zdobył mistrzostwo świata oraz Europy juniorów.

 

40-letni siatkarz zdobył z Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle cztery mistrzostwa oraz trzy Puchary Polski. Następnie powędrował do Skry Bełchatów, z którą dwukrotnie świętował mistrzostwo oraz puchar kraju. Trzecim czołowym polskim klubem, do którego przeszedł był AZS Częstochowa. Pod Jasną Górą dorzucił do swojej kolekcji kolejny krajowy puchar, a także wicemistrzostwo Polski. Do tego należy jeszcze dorzucić dwa brązowe medale zdobyte odpowiednio w lidze austriackiej i czeskiej.

 

Kolejnym przystankiem w jego bogatej karierze będzie gra w drugoligowym Wkręt-Met LKPS Borowno – jak podaje Radio FON. Zespół ten swoją siedzibę ma 20 kilometrów od Częstochowy i ma mocarne plany, aby szybko awansować na zaplecze PlusLigi, gdzie występują już dwa zespoły spod Jasnej Góry. Pozyskanie Szczerbaniuka to nie wszystko, ponieważ wcześniej do tego klubu przyszli dwaj siatkarze, którzy niedawno rywalizowali w PlusLidze w barwach częstochowskiego AZS-u, czyli Michał Kaczyński oraz Adrian Szlubowski.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze