El. MŚ 2018: Maxim piętką w doliczonym czasie gry zapewnił Rumunom zwycięstwo

W meczu grupy E Rumunia rzutem na taśmę wygrała u siebie z Armenią 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Alexandru Maxim. W dodatku zrobił to efektowną piętką w stylu Zlatana Ibrahimovicia!

Przed meczem oba zespoły posiadały po sześć punktów i tylko Kazachstan legitymował się niższym dorobkiem w "polskiej grupie" (2 pkt). Po ostatnich trzech meczach rozgrywanych w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Rosji w gorszych nastrojach byli jednak Rumuni, którzy dwukrotnie przegrali z Polską (0:3 i 1:3) oraz zremisowali bezbramkowo z Duńczykami. W tym samym czasie Ormianie odnieśli dwa zwycięstwa (z Czarnogórą 3:2 i Kazachstanem 2:0) i ponieśli jedną porażkę (z Czarnogórą 1:4).

Pierwsza połowa nie przyniosła zmiany wyniku, choć to Rumunia była stroną dominującą. Podopieczni Christopha Dauma przejęli inicjatywę i oddali w sumie sześć strzałów na bramkę strzeżoną przez Grigora Meliksetiana. Ormianie nie byli dłużni i próbowali odgryzać się gospodarzom, jednak zaledwie jeden strzał celny nie przyniósł im otwarcia wyniku.

Druga rozpoczęła się idealnie dla gospodarzy, ponieważ w 54. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Taron Woskanian. Obrońca we własnym polu karnym zatrzymał piłkę ręką po dośrodkowaniu i sędziujący zawody Ivan Bebek nie miał wątpliwości z podyktowaniem rzutu karnego. Do piłki podszedł Bogdan Stancu i mocno uderzył w kierunku lewego słupka bramki, jednak kapitalną interwencją popisał się Meliksetian.

Wydawało się, że Rumuni nie dadzą rady wykorzystać gry w przewadze i spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem. Szczęście uśmiechnęło się do nich jednak w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, gdy Romario Benzar wstrzelił piłkę w pole karne, a strzałem piętką a la Zlatan Ibrahimović  popisał się Maxim.

Rumunia - Armenia 1:0 (0:0)

Bramki: Maxim 90+1'.

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Cristian Ganea, Alin Tosca, Vlad Chiriches, Romario Benzar - Mihai Pintilii, Nicolae Stanciu - Bogdan Stancu (81' Alexandru Maxim), Mihail Baluta (74' Andrei Ivan), Alexandru Chipciu (68' Adrian Popa) - Florin Andone.

Armenia: Grigor Meliksetian - Gagik Daghbaszjan, Taron Woskanian, Warazdat Harojan, Howhannes Hambarcumian - Kamo Howhannisjan, Gorr Malakian (46' Artak Jedigarian) - Dawit Manojan (57' Ruslan Koryan), Marcos Pizzelli (74' Sargis Adamyan), Henrich Mychitarian - Tigran Barseghyan.

Żółte kartki: Pintilii, Baluta, Ivan - Harojan, Woskanian.

Czerwona kartka: Woskanian (dwie żółte).

Sędzia: Ivan Bebek (Chorwacja).