MŚ w judo: Porażki Pacut i Kuczery

Sporty walki

Beata Pacut (kat. 78 kg) odpadła w 1/8 finału, zaś Piotr Kuczera (90 kg) w 1/16 finału mistrzostw świata w Budapeszcie. Oboje polscy judocy wygrali w piątek po jednej walce. Dzień wcześniej brązowy medal zdobyła Agata Ozdoba (63 kg).

Po zwycięstwie przez ippon nad Wenezuelką Karen Leon, o wejście do "ósemki" Pacut (Czarni Bytom) przegrała w dogrywce z byłą mistrzynią i wicemistrzynią globu Holenderką Marhinde Verkerk. Miesiąc temu Polka nie sprostała tej rywalce w finale Pucharu Świata w Mińsku.

Kuczera (Kejza Team Rybnik) wygrał przed czasem z Islandczykiem Egillem Blondalem i został pokonany przez Serba Aleksandara Kukolj. Z tym serbskim zawodnikiem z powodzeniem Kuczera walczył o brąz w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w Kazaniu.

W czwartek po brąz MŚ w Budapeszcie sięgnęła Ozdoba (AZS AWF Wrocław). Trzy lata temu zdobyła brązowy krążek ME.

W sobotę startować będzie ostatni z Polaków Maciej Sarnacki (+100 kg, Gwardia Olsztyn). W niedzielę odbędzie się turniej drużyn mieszanych.