Absurdów w Legii ciąg dalszy. Kucharczyk został... obrońcą

Legia Warszawa ma gigantyczne problemy w defensywie. Zespół Jacka Magiery w LOTTO Ekstraklasie stracił aż siedem bramek w siedmiu rozegranych spotkaniach, a do wielu kontuzji dochodzi słaba forma podstawowych zawodników. W sparingu z Mazurem Karczew (6:1) szkoleniowiec postawił poeksperymentować i awaryjnie na prawej obronie spróbował... Michała Kucharczyka.

Michał Kucharczyk jest zawodnikiem bardzo uniwersalnym. Od 2009 roku gdy trafił do Legii jego nominalną pozycją było lewe skrzydło, jednak rzucany był także na drugą stronę boiska, w momentach problemów z napastnikami grywał na szpicy. Miał nawet zostać podstawową dziewiątką w momencie, gdy przed tym sezonem szukano następcy Tomasa Necida. "Kuchy" zwykle nie zawodził - wystąpił już w 281 meczach w barwach mistrza Polski.

Jacek Magiera postanowił wykorzystać uniwersalność 26-latka i tym razem ma pomóc zespołowi... w defensywie. Legia ma duże kłopoty w obronie: formacja defensywna jest w prawdziwej rozsypce. Pod formą są jej kluczowe postaci, czyli Michał Pazdan i Artur Jędrzejczyk. Inny stoper, Jakub Czerwiński jest kontuzjowany.

Do tej pory na prawej stronie obrony występował "Jędza", jednak zupełnie sobie tam nie radzi. Magiera postanowił więc przetestować inne rozwiązanie: na lewej stronie obrony zagrał Łukasz Broź, zaś na prawej przetestował Kucharczyka - taki plan przyświecał mu ponoć już od jakiegoś czasu. Na środku obrony wystąpili Mateusz Bondarenko i Inaki Astiz.

Legia zwyciężyła w sparingu z Mazurem Karczew aż 6:1, a Kucharczyk wpisał się nawet na listę strzelców, zdobywając bramkę na 3:0 w 24. minucie. Były reprezentant Polski został zmieniony w 49. minucie przez Bartosza Olszewskiego. Bohaterem meczu został autor dwóch trafień, młodzieżowy reprezentant Polski Jarosław Niezgoda.

Trener Magiera wydawał być się zadowolony z efektów sparingu:
Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra, natomiast w drugiej do naszej gry wkradło się trochę chaosu - ze względu na zmiany. Straciliśmy płynność, ale ogólnie rzecz biorąc, to był pożyteczny i potrzebny sparing. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.