El. MŚ 2018: Estonia wygrała z Cyprem

Estonia pokonała reprezentację Cypru 1:0 w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Bramkę na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry zdobył grający w Fulham Mattias Kait.

Drużyna Estonii od dawna nie zaznała smaku zwycięstwa. Nieco lepszy bilans mieli piłkarze Cypru, którzy triumfowali trzykrotnie i z dorobkiem dziesięciu punktów zajmują czwarte miejsce w tabeli grupy H. Wygrana Estończyków przerwała serię pięciu porażek w eliminacjach mistrzostw świata. Cypr z kolei od czterech spotkań był niepokonany.

Emocje w meczu rozpoczęły się dopiero pod koniec drugiej połowy. W doliczonym czasie gry bramkę dla Estonii zdobył Kait. W 82. minucie na boisku pojawił się grający w Piaście Gliwice Konstantin Vassiljev.

Estonia - Cypr 1:0 (0:0)

Bramka: Mattias Kait 90+2

Estonia: Aksalu, Anier (82 Vassiljev), Antonov, Baranov, Jaager, Kait, Mets, Pikk, Purje (87 Tamm), Teniste, Zenjov (78 Miller)

Cypr: Artymatas, Avraam (66 Kastanos), Christofi (87 Charalambidis), Demetriou, Katelaris, Kyriakou, Laban, Laifis, Margaca, Panayi, Sotiriou