El. MŚ 2018: Bez niespodzianki w Słowenii, Litwa znowu przegrała

W rozgrwanym w Ljubljanie meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 Słoweńcy pokonali reprezentację Litwy 4:0. Dwukrotnie z jedenastu metrów trafiał Josip Ilicic, a pozostałe dwie bramki zdobyli Benjamin Verbic i Valter Birsa.

Pierwsza bramka padła w 24. minucie spotkania. Jeden z graczy Słowenii był faulowany na linii pola karnego i rumuński arbiter wskazał na jedenasty metr. Pewnym strzałem po ziemi karnego wykorzystał zawodnik grający we włoskiej Atalancie, Josip Ilicic.

Podobna sytuacja miała miejsce na początku drugiej połowy. W 61. minucie litewski golkiper próbując zatrzymać zawodnika Słowenii sam na sam trafił go w nogi. Sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ponownie podszedł Ilicic i podwyższył wynik na 2:0.

Trzecie trafienie dla Słowenii w 82. minucie po ładnej akcji zaliczył Benjamin Verbic lobując bramkarza, Ernestasa Setkusa.

W ostatniej minucie spotkania kapitalnym rajdem w polu karnym zakończonym strzałem po ziemi popisał się Valter Birsa. Futbolówka przy samym słupku wpadła do bramki Litwy po raz czwarty.

Cały mecz w barwach Litwy rozegrał napastnik Jagiellonii Białystok, Fiodor Cernych.

Litwini zanotowali piątą z rzędu porażkę. Nieco lepiej wiedzie się Słoweńcom, którzy z dorobkiem 14 punków i czterema zwycięstwami zajmują czwarte miejsce w tabeli grupy F. W następnym spotkaniu Slowenia zmierzy się z  Anglią, a Litwa z Maltą.

Słowenia - Litwa 4:0 (1:0)

Bramki: Ilicić 24 (k), 61 (k), Verbic 82, Birsa 90

Żółte kartki: Cesar,  - Klimavicius, Slivka, Sernas, Vaitkunas

Słowenia: Oblak - Viler, Cesar, Mevlja, Skubić - Verbić, Rotman, Kurtić - Sporar (Birsa), Repas (Vetrih), Ilicić (Matavz)

Litwa: Setkus - Borovskis, Kijanskas (Girdvainis), Klimavicius, Vaitkunas - Novikovas, Sernas (Verbickas), Kuklys, Slivka, Valskis (Spalvis) - Cernych