El. MŚ 2018: Dania rozbiła Armenię, hat-trick Delaneya

Armenia przegrała z Danią 1:4 w meczu ósmej kolejki eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata. Trzy gole dla gości zdobył Thomas Delaney, który był najlepszym zawodnikiem na boisku.

Od pierwszych sekund meczu to gospodarze wzięli sprawy w swoje ręce i już w 6. minucie objęli prowadzenie. Fenomenalnym strzałem zza pola karnego popisał się Ruslan Koryan. Piłka wylądowała w samym okienku bramki strzeżonej przez Kaspera Schmeichela. Dosyć sensacyjnie Ormianie objęli prowadzenie.

Duńczycy odpowiedzieli już po 10 minut później. Bohaterem gości został Thomas Delaney, który tak jak w przypadku meczu przeciwko Polakom, zdobył pierwszego gola dla swojego zespołu. Znakomitą asystą wprost na głowę pomocnika Werderu Brema popisał się Henrik Dalsgaard. Duńczycy po bardzo przeciętnych pierwszych minutach szybko zdołali wyrównać.

Goście postanowili pójść za ciosem. Z rzutu wolnego w 29. minucie spotkania perfekcyjnie przymierzył Christian Eriksen. Czy stojący między słupkami Ormian Grigor Meliksetyan mógł to obronić? Wątpliwe, gdyż uderzenie pomocnika Tottenhamu było bliskie ideału.

W dalszej części pierwszej połowy to Duńczycy mieli przewagę i to oni dyktowali warunki gry. Ormianie próbowali zagrozić bramce Schmeichela po stałych fragmentach gry i kontrach.

Po zmianie stron Duńczycy cofnęli się od defensywy, ale kontrolowali przebieg spotkania. Przed szansą podwyższenia prowadzenia stanął Nicolai Jorgensen, ale pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Bardzo aktywny w szeregach gospodarzy był Henrikh Mkhitaryan, jednak jego akcje za każdym razem zostawały zatrzymywane przez duńską defensywę.

W 82. meczu Duńczycy wyprowadzili trzeci cios. Znowu błysnął Delaney, który oddał fantastyczny strzał zza pola karnego. W doliczonym czasie gry ten sam piłkarz skompletował hat-trick, kiedy to bramkarza gospodarzy pokonał uderzeniem głową.

Dania wygrała 4:1 i po ośmiu spotkaniach ma na swoim koncie 16 punktów. Dorobek Armenii to w dalszym ciągu 6 oczek.

Armenia – Dania 1:4 (1:2)

Bramki: Korjan 6 – Delaney 17, 82, 90+3, Eriksen 29

Armenia: Grigor Meliksetjan - Howhannes Hambartsumjan, Warazdat Harojan, Gael Andonjan - Kamo Howhannisjan, Artak Grigorjan, Henrich Mchitarjan, Artak Edigarjan, Lewon Hajrapetjan (38. Gagik Daghbaszjan) - Sargis Adamjan (58. Tigran Barseghjan), Rusłan Korjan (76. Aras Ozbiliz)

Dania: Kasper Schmeichel - Henrik Dalsgaard, Simon Kjaer, Andreas Bjelland, Jens Stryger Larsen - William Kvist, Christian Eriksen, Thomas Delaney, Pione Sisto (67. Viktor Fischer) - Andreas Cornelius (78. Lasse Schoene), Nicolai Joergensen

W załączonym materiale wideo skrót meczu Armenia - Dania.