Zagumny reformatorem europejskiej siatkówki!

Siatkówka
Zagumny reformatorem europejskiej siatkówki!
fot. Cyfrasport

Były rozgrywający reprezentacji Polski, aktualnie dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Paweł Zagumny, został wybrany do grupy współpracującej z europejską konfederacją CEV. Celem organu będzie rozwijanie siatkówki na Starym Kontynencie.

Komitet ma się składać z czynnych siatkarek i siatkarzy oraz utytułowanych zawodników, którzy byli najlepsi na swoich pozycjach, ale zakończyli już karierę.

Prezes CEV, Aleksandar Boricić, utworzył grupę w celu mdodernizacji zarządzania europejską siatkówką, ale także w celu jej rozwoju. Członkowie komitetu mają służyć pomocą i radą zarządowi konfederacji.

Prezydentem komitetu został wybrany 44-letni Włoch, Samuele Papi. Doświadczony przyjmujący od sześciu lat występuje w barwach Copry Elior Piacenza grającej w najwyższej lidze włoskiej. Ma na swoim koncie medale wszystkich imprez międzynarodowych. Funkcję sekretarza pełnić będzie serbska siatkarka, Maja Ognjenovic. Rozgrywająca ma za sobą występy w Orlen Lidze. Wraz z zespołem Chemika Police wygrała wszystkie trofea w Polsce. Pozostałymi członkami zostali Lubomir Ganew, Aleksandrs Samoilovs, Lonneke Sloetjes, Jekaterina Gamowa, Neslihan Demir-Guler, a także Polak, Paweł Zagumny.

Wyłoniona przez CEV grupa ma także za zadanie zsynchronizować kalendarz rozgrywek reprezentacyjnych i klubowych. Ma to pomóc zawodnikom, którzy są obciążeni grą w drużynach narodowych.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie