Od momentu, kiedy było jasne, że jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów siatkarskich będzie musiał przyszły sezon spędzić na zapleczu PlusLigi zapanowała cisza i jakikolwiek brak informacji odnośnie dalszych działań częstochowskiego AZS-u. Z klubu odchodzili kolejni zawodnicy. Byli tacy, którzy nawet obawiali się, że drużyna w ogóle nie przystąpi do rozgrywek. Bardziej optymistyczni sądzili, że klub wystawi do zmagań ligowych samych młodzieżowców.

 

Kilka tygodni temu pojawiła się jednak informacja odnośnie nowego szkoleniowca, którym został Krzysztof Stelmach, zastępując na tym stanowisku Michała Bąkiewicza. Był to promyk nadziei, że wszystko zmierza ku dobremu. W poniedziałek 4 września klub przedstawił komunikat odnośnie zmian w zarządzie. Pełną treść prezentujemy poniżej.

 

Komunikat Klubu AZS Częstochowa Sportowa Spółka Akcyjna:

 

„Klub Sportowy „AZS Częstochowa" Sportowa Spółka Akcyjna pragnie poinformować, iż w związku ze zmianami właścicielskimi w Spółce zachodzi proces zmian w strukturach Klubu oraz jego głęboka reorganizacja.

 

W dniu 21.08.2017 r. w wyniku posiedzenia Rady Nadzorczej Klubu AZS S. S. A., swoją rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu złożył na ręce Przewodniczącego Pan Roman Lisowski. Rezygnacja została przyjęta. W tym samym trybie funkcję Wiceprezesa Zarządu przestał sprawować Ryszard Bosek.

 

Powołując się na sytuację Klub serdecznie dziękuję wymienionemu wyżej dotychczasowemu Zarządowi za wiele lat ciężkiej pracy, zaangażowanie oraz włożone serce w budowę AZS-u Częstochowa.

 

Podczas tych samych obrad wybrany i zatwierdzony został nowy Zarząd Klubu. Na stanowisko Prezesa Zarządu powołany został Kamil Filipski, natomiast funkcję Wiceprezesa będzie pełnić Mateusz Czaja. W tym miejscu życzymy nowemu Zarządowi wszelkiej pomyślności.

 

Wszelkie zachodzące zmiany w strukturach Klubu nowy Zarząd Spółki będzie podawał do opinii publicznej na bieżąco.

 

Klub dołoży wszelkich starań aby wyżej wymienione zmiany przebiegały możliwie sprawnie i jak najszybciej, z zachowaniem całkowitej prawidłowości oraz zasady poszanowania cierpliwości sympatyków AZS-u Częstochowa”.

 

Poznaliśmy także prawdopodobny skład w jakim przystąpią do rozgrywek pierwszoligowych częstochowianie. Jak dowiedział się jeden z częstochowskich dziennikarzy Radia FON, Szymon Sobol, zestawienie akademików w sezonie 2017/2018 będzie wyglądać następująco:

 

Rozgrywający: Patryk Szczurek, Mariusz Magnuszewski

Środkowi: Bartłomiej Janus, Moustapha M’Baye, Daniel Szaniawski, Mateusz Siwicki

Przyjmujący: Sławomir Stolc, Bartosz Bućko, Hubert Mańko

Atakujący: Bartosz Krzysiek, Mateusz Rećko

Libero: Łukasz Koziura

Trener: Krzysztof Stelmach

 

W kadrze AZS-u nie brakuje zawodników, którzy jeszcze niedawno grali w rozgrywkach PlusLigi. Klub postawił na wielu młodych siatkarzy, którzy będą wsparci kilkoma doświadczonymi zawodnikami. Czy taka mieszanka pozwoli szesnastokrotnemu medaliście mistrzostw Polski oraz dwukrotnemu zdobywcy Pucharu Polski wrócić do elity?