El. MŚ 2018: Hiszpańska demolka! 8:0 z Liechtensteinem

Hiszpania rozbiła Liechtenstein 8:0 w meczu eliminacji mistrzostw świata 2018. Alvaro Morata i jego koledzy znów będą się śnić po nocach bramkarzowi Peterowi Jehle. Takim samym wynikiem zakończył się poprzedni mecz tych drużyn.

To było starcie Dawida z Goliatem, o czym nie trzeba było nikogo przekonywać. Wystarczyło spojrzeć na dotychczasową historię spotkań. Siedem meczów, siedem zwycięstw Hiszpanii. Bramki? 31:0!

Gospodarze już po pierwszych 45 minutach schodzili z boiska z nisko spuszczonymi głowami. Doświadczony, 35-letni Jehle cztery razy wyjmował piłkę z siatki. Szczególnie nie popisał się przy trzecim golu, nie trafiając w piłkę w prostej sytuacji. Gole dla Hiszpanii strzelili  kolejno Sergio Ramos, Isco, Alvaro Morata i David Silva.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, goście nadal robili co chcieli. Efekt? Kolejne cztery gole. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się rezerwowy Iago Aspas. Swoje drugie trafienie dołożył także Morata. Kropkę nad "i" postawił Max Goppel, który pokonał własnego bramkarza.

Hiszpania jest niepokonana w eliminacjach mistrzostw świata od 60 spotkań. Konkretnie od 31 marca 1993 roku. Przegrała wówczas z Danią (0:1), w której pierwsze skrzypce grali m.in. Peter Schmeichel i Brian Laudrup. Gola strzelił Flemming Povlsen.

Liechtenstein - Hiszpania 0:8 (0:4)

Bramki: Ramos 3, Isco 16, Morata 16, 54, Silva 39, Aspas 51, 63, Goppel 89 (s)

Liechtenstein: Peter Jehle – Ivan Quintans (60. Seyhan Yildiz), Daniel Kaufmann, Andreas Malin, Max Goppel – Martin Buchel – Dennis Salanovic, Michele Polverino (78. Aron Sele), Sandro Wieser, Franz Burgmeier (82. Sandro Wolfinger) – Nicolas Hasler

Hiszpania: David de Gea – Pedro Rodriguez, Gerard Pique, Sergio Ramos (46. Nacho), Nacho Monreal – Thiago Alcantara, Sergio Busquets, Andres Iniesta – Isco (56. Gerard Deulofeu), Alvaro Morata, David Silva (46. Iago Aspas)