Polska - Kazachstan: Oceny Polaków po zwycięstwie z Kazachstanem

Roman Kołtoń i Tomasz Łapiński wystawili oceny piłkarzom reprezentacji Polski za wygrane 3:0 spotkanie przeciwko Kazachstanowi. Najlepiej wypadł Robert Lewandowski, który zdobył gola ustalającego wynik meczu.

"Lewy" został oceniony na "7", na co wydatny wpływ miał gol zdobyty przez niego z rzutu karnego w 86. minucie meczu. Wcześniej kapitan Biało-Czerwonych zanotował trafienie uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego, ale ostatecznie sędzia gola nie uznał. Nie miało to jednak wpływu na najwyższą ocenę przyznaną napastnikowi Bayernu Monachium przez duet Kołtoń-Łapiński.

Najsłabiej w zestawieniu wypadł Piotr Zieliński, który zasłużył tylko na "4". Ponadto "na piątkę" zagrali Łukasz Piszczek, Kamil Glik i Maciej Makuszewski. Dobrze na tle Kazachstanu wypadł również strzelec pierwszego gola Arkadiusz Milik, którego występ dostał oceniony na "6".

Arkadiusz Milik: 6

Polacy prowadzenie w meczu objęli już w 11. minucie meczu za sprawą trafienia Arkadiusza Milika. Bardzo przytomnie w tej sytuacji zachował się Maciej Makuszewski, który zanotował asystę. Potem Biało-Czerwoni trafiali po stałych fragmentach gry. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kamil Glik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wynik spotkania ustalił Robert Lewandowski z rzutu karnego.

W załączonym materiale wideo skrót walki Polska - Kazachstan.