Tour of Britain: Ewan wygrał trzeci etap i został liderem

Australijczyk Caleb Ewan (Orica) wygrał w miejscowości Scunthorpe trzeci etap i zdobył koszulkę lidera kolarskiego Tour of Britain. Czwarty w klasyfikacji generalnej jest nadal Karol Domagalski (One Pro Cycling), a szósty jego kolega z zespołu Kamil Gradek.

Ewan najszybciej finiszował z peletonu, wyprzedzając Norwegów Edvalda Boassona Hagena (Dimension Data) oraz Alexandra Kristoffa (Katiusza). Dotychczasowy lider Włoch Elia Viviani (Sky) był siódmy.

Z polskich kolarzy najwyżej uplasował się Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) - na 27. miejscu, a wspierający Vivianiego Michał Kwiatkowski zajął 29. pozycję. Najlepszy ze sprinterów CCC Alan Banaszek przyjechał do mety prawie cztery i pół minuty za peletonem.

Dzięki zdobytej bonifikacie Ewan wyprzedza o sześć sekund Vivianiego oraz o siedem Boassona Hagena. Domagalski traci do lidera 14, a Gradek - 15 sekund.

We wtorek koszulkę najlepszego "górala" stracił Łukasz Owsian (CCC). Odebrał mu ją Brytyjczyk Graham Briggs (JlT Condor), który brał udział w nieudanej ostatecznie ucieczce. Polaka wyprzedził w tej klasyfikacji także inny reprezentant gospodarzy Jacob Scott (An Post Chain Reaction).

Ośmioetapowy wyścig, będący dla Kwiatkowskiego i wielu innych zawodników ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata w Norwegii, zakończy się w 10 września.