El. MŚ 2018: Argentyna zremisowała z ostatnią w tabeli Wenezuelą

Argentyna zaledwie zremisowała w Buenos Aires z zajmującą ostatnie miejsce Wenezuelą 1:1 w eliminacjach mistrzostw świata w strefie Ameryki Płd. Gospodarze wciąż są na piątym miejscu w tabeli. Bezpośredni awans do mundialu w Rosji wywalczą cztery zespoły.

Obie bramki padły na początku drugiej połowy. Wenezuelczycy objęli prowadzenie w 51. minucie po bramce Jhona Murillo, a w 54. wyrównał Rolf Feltscher, autor samobójczego gola. Argentyńczycy dalej plasują się na piątej pozycji, dającej tylko prawo gry w barażu o udział w MŚ w 2018 roku. Rywalem będzie najlepsza drużyna Oceanii.

W tabeli zdecydowanie prowadzi Brazylia, która ma zapewniony awans. W 16. kolejce "Canarihnos" zremisowali w Barranquilli z Kolumbią 1:1, która jest trzecia. Na drugą lokatę przesunął się Urugwaj po wyjazdowym zwycięstwie nad Paragwajem 2:1.

Na szóste miejsce spadło z kolei Chile, który w La Paz przegrało z przedostatnią Boliwią 0:1. Bramkę z rzutu karnego zdobył Juan Carlos Arce w 59. minucie. W ostatnim spotkaniu wtorkowej serii gier Ekwador w Quito uległ Peru 1:2. Triumfatorzy są już na czwartym miejscu i mają szansę na pierwszy występ w MŚ od 1982 roku.