Kiedy McGregor wróci do walk w UFC? Złe wieści dla kibiców

Sporty walki
Kiedy McGregor wróci do walk w UFC? Złe wieści dla kibiców
fot. youtube.com

Conor McGregor (21-3, 18 KO, 1 SUB) jeszcze przed walką z Floydem Mayweatherem mówił, że planuje wrócić do oktagonu w tym roku. Kto wie, czy przerwa mistrza UFC wagi lekkiej trochę się nie przeciągnie. Tak twierdzi bowiem jego trener John Kavanagh.

Od hitowej walki w formule bokserskiej minęło zaledwie kilkanaście dni, a już pojawiło się mnóstwo plotek odnośnie najbliższego starcia McGregora w oktagonie. Opcji na pewno jest kilka, lecz jak się okazuje możemy go nie zobaczyć jeszcze przez kilka miesięcy. Do tej pory sam zainteresowany twierdził, że chciałby walczyć przed końcem 2017 roku, ale po słowach jego trenera Johna Kavanagha można wnioskować, że tak się jednak nie stanie.

 

- Patrząc na to realistycznie: trudno oczekiwać walki przed końcem roku, bo po takiej przerwie na tym poziomie trzeba wiele poświęcić planowaniu i przeprowadzeniu obozu treningowego. Trudno mi wyobrazić sobie kolejną walkę w 2017 roku - stwierdził. - Conor jest na Ibizie, gdzie poleciał na ślub kolegi, ja jestem na Florydzie... - dodał.

 

Kavanagh skomentował też ciekawe zestawienie w wadze lekkiej między Tonym Fergusonem (22-3, 9 KO, 8 SUB) a Kevinem Lee (16-2, 1 KO, 8 SUB). Dojdzie do niego 9 września na gali UFC, a stawką będzie tymczasowy pas w kategorii do 70 kilogramów.

 

- Będąc zupełnie szczerym jeszcze niedawno nie wiedziałem, kim jest Kevin. Tony jest solidnym zawodnikiem, ale nie ma w sobie tego czegoś, co podnosiłoby ciśnienie w krwi - przyznał.

 

Nawiązał tym samym m.in. do ewentualnego trzeciego starcia z Nate'em Diazem. Amerykanin, który raz wygrał, a raz przegrał z McGregorem, przyznał, że interesuje go tylko walka z Irlandczyka i od 20 sierpnia 2016 roku pozostaje nieaktywny.

 

- Zawsze mówiłem, że dokończenie trylogii z Nate'em Diazem w wadze lekkiej jest tym, co chciałbym zobaczyć - wyznał.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie