Łapiński wraca do Widzewa

Piłka nożna
Łapiński wraca do Widzewa
fot. PAP
Łapiński był w 2004 roku asystentem Smudy w Widzewie

Tomasz Łapiński, były reprezentant Polski, a ostatnio ekspert Polsatu Sport, wraca do Widzewa Łódź, w którym spędził 12 lat swojej piłkarskiej kariery. Przy Piłsudskiego będzie pełnił funkcję doradcy zarządu ds. sportowych.

Łapiński to kolejne duże nazwisko, które wraca, by reanimować łódzki futbol. Na początku sierpnia szkoleniowcem RTS został bowiem Franciszek Smuda, który przed laty wprowadził klub z Piłsudskiego do Ligi Mistrzów. Jednym z jego zawodników był wtedy właśnie popularny "Łapa".

Ostatnio Łapiński sprawował funkcję dyrektora sportowego w Sokole Aleksandrów Łódzki, z którym - gdy tylko pojawiła się oferta z Widzewa - natychmiast rozwiązał kontrakt.  

- To prawda, sprawa jest już klepnięta. O szczegóły proszę jednak nie pytać. Z Sokołem rozwiązałem oficjalnie umowę za porozumieniem stron i dziękuję klubowi, że nie robił przeszkód. W Widzewie będę w ciągu najbliższych dni. Mam tam być doradcą zarządu do spraw sportowych - wyjaśnił 48-latek na łamach "Dziennika Łódzkiego".

Widzew jest obecnie wiceliderem pierwszej grupy III ligi. Łapiński był jego piłkarzem w latach 1987-1999, rozegrał w czerwonej koszulce ponad 300 spotkań i zdobył w niej dwa mistrzostwa Polski.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze