Pierwszy spadek Polski w rankingu FIFA od roku!

Piłka nożna

Piękny sen reprezentacji Polski o ciągłym windowaniu się w górę rankingu FIFA musiał kiedyś dobiec końca. W najbliższym notowaniu Biało-Czerwonych czeka spadek o jedną lokatę i będzie to jednocześnie pierwsza degradacja od września 2016 roku.

W ostatnim sierpniowym rankingu  FIFA reprezentacja Polski zajęła rekordowe 5. miejsce, jednak w przypadku wygrania meczów z Danią i Kazachstanem mogliśmy awansować nawet na ostatni stopień podium. Przy takim scenariuszu mielibyśmy 1393 punkty i uplasowalibyśmy się tuż za Niemcami i Brazylią.

Plan udało się jednak zrealizować połowicznie (przegrana z Danią 0:4 i zwycięstwo nad Kazachstanem 3:0), wobec czego uzyskaliśmy 1250 punktów i spadliśmy o jedną pozycję niżej. Dzięki takim wynikom w najbliższym notowaniu wyprzedzimy Szwajcarię, ale zostaniemy również prześcignięci przez Portugalczyków i Belgów.

To właśnie aktualni mistrzowie Europy zajmą trzecie miejsce w najnowszym zestawieniu, a przed nimi uplasują się Brazylijczycy i Niemcy. Ci ostatni wrócą na fotel lidera.

Porażka z Danią była pierwszą stratą pełnej puli punktów w obecnych eliminacjach do mistrzostw świata 2018 w Rosji. Polska nadal zajmuje jednak pierwsze miejsce w grupie E i nad drugimi w tabeli Skandynawami ma trzy punkty przewagi, co czyni faworytem do awansu z pierwszego miejsca. Jeżeli jednak w rankingu FIFA spadniemy poniżej siódmej lokaty, to wówczas możemy utracić przywilej rozstawienia w losowaniu fazy grupowej nadchodzącej imprezy.

 

W załączonym materiale wideo skróty meczów z Danią i Kazachstanem.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie