Manchester United sięgnął po Polaka. Ma pomóc odbudować potęgę

Piłka nożna
Manchester United sięgnął po Polaka. Ma pomóc odbudować potęgę
fot. PAP

Ostatnim Polakiem święcącym sukcesy w Manchesterze United był grający obecnie dla Birmingham City Tomasz Kuszczak. "Czerwone Diabły" zdecydowowały się ponownie zatrudnić naszego rodaka, tym razem w roli wyszukiwacza talentów, podaje dziennik "The Sun". Wybór nie jest przypadkowy, Jose Mourinho postanowił sięgnąć po Piotra Sadowskiego, byłego wicedyrektora Akademii Lecha Poznań.

Od kiedy Portugalczyk pojawił się na Old Trafford, polityka transferowa i metody wyszukiwania nowych graczy zmieniły się. "The Special One" wywiera presję na władzach klubu, nie tylko w kwestii inwestowania w transfery, ale przede wszytkim w rozbudowę scoutingu w różnych miejscach Europy i świata.

Nowym ogniwem w departamencie rekrutowania piłkarzy w Manchesterze został właśnie Sadowski. Polak będzie odpowiadał za zwiększenie wpływów 20-krotnego mistrza Anglii w Europie wschodniej.

 

 

Jego odejście skomentował wiceprezes "Kolejorza", Piotr Rutkowski.


- Dziękujemy Piotrowi za ponad dwuletnią współpracę. To był okres ważnych zmian w Akademii, które z dobrym efektem udało się wprowadzić. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze i cieszymy się, że doświadczenie, które zebrał w Poznaniu okazało się dużą wartością dla tak uznanej marki w świecie piłki nożnej, jak Manchester United - podsumował.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze