Mueller odejdzie z Bayernu już zimą?

Piłka nożna
Mueller odejdzie z Bayernu już zimą?
fot. PAP

Thomas Mueller od lat stanowi o sile Bayernu Monachium. Gwiazda reprezentacji Niemiec od momentu przyjścia Carlo Ancelottiego nie ma jednak łatwego życia. Włoski szkoleniowiec woli na jego pozycji ustawiać Thiago Alcantarę, a Mueller poddaje w wątpliwość jego metody. "Sport Bild" jest zdania, że 27-latek może opuścić Allianz Arenę już zimą.

Piłkarz pod wodzą Carlo Ancelottiego nie radzi sobie najlepiej. W latach 2013-2016 zdobywał średnio po 15 bramek w sezonie ligowym, zaś w ostatniej kampanii pod wodzą włoskiego szkoleniowca radził sobie dużo gorzej. W tych rozgrywkach pozostaje bez gola, a jego miejsce na boisku (fałszywa "dziewiątka" za Robertem Lewandowskim) zajmuje Thiago Alcantara.

 

Mueller spadł w hierarchii szkoleniowca i nie ma pewnego miejsca w składzie, a jego ambicje nie pozwalają mu godzić się z rolą rezerwowego. "Nie wiem, czego dokładnie oczekuje ode mnie Ancelotti" - mówił o kolejnym meczu rozpoczętym na ławce rezerwowych. Po ostatnim meczu eliminacji MŚ w koszulce narodowej nie zgodził się udzielić odpowiedzi na pytanie, jak wyglądają jego relacje z Ancelottim.

 

"Sport Bild" jest jednak przekonany, że są one poważnym problemem i przyspieszą odejście zawodnika z klubu. W Bayernie bardzo cenią sobie atmosferę i jeśli trener będzie miał na ławce niezadowolonego zawodnika, zrobi wszystko, aby ją uleczyć. To może oznaczać odejście Muellera z klubu, w którym występuje od początku zawodowej kariery.

 

Kierunek? Media spekulują o Wyspach Brytyjskich, jednak dotychczasowe próby sprowadzenia 27-latka kończyły się postawieniem przez Bayern ceny zaporowej. Czy to się zmieni? Chętnych na pewno nie zabraknie...

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie