Rogne od stycznia będzie zawodnikiem "Kolejorza". Środkowy obrońca do stolicy Wielkopolski przejdzie jako wolny gracz. Umowa z 27-letnim Norwegiem będzie obowiązywać do grudnia 2021 roku.

Teraz jak informuje "Przegląd Sportowy" po dopełnieniu wszelkich formalności, Lech zamierzał zrealizować drugi punktu planu. Mianowicie chciał wykupić doświadczonego piłkarza już teraz. Działacze poznańskiego klubu byli gotowi zapłacić za 2-krotnego reprezentanta Norwegii na niespełna cztery miesiące przed wygaśnięciem umowy aż 300 tysięcy euro. Determinacja w kwestii szybszego pozyskania Rogne nie jest dużym zaskoczeniem. Ponieważ Nenad Bjelica upatruje w nim lidera poznańskiej defensywy.

Rosły obrońca do 31 grudnia jest zawodnikiem IFK Göteborg, w którym występuje nieprzerwanie od marca 2015 roku. Wychowanek Stabaek IF wcześniej grał także w barwach Celticu Glasgow oraz Wigan. To ze szkockim klubem Rogne święcił jak na razie swoje największe sukcesy. Norweg w swoim piłkarskim CV ma mistrzostwo oraz Puchar Szkocji, a także trzy mecze w Lidze Europy i jedno spotkanie w Lidze Mistrzów.