Virtus.pro lepsze od Team Liquid. Polacy wychodzą z grupy!

E-sport
Virtus.pro lepsze od Team Liquid. Polacy wychodzą z grupy!
fot. HLTV

Virtus.pro pokonało w Grecji Team Liquid, awansując tym samym do fazy pucharowej ESG Tour Mykonos.

Wygląda na to, że Polacy odnaleźli sposób na problem, który niegdyś bardzo ich nękał – rundy pistoletowe. W rozgrywanym na Mirage meczu z Team Liquid na ich konto padły bowiem obie pistoletówki – wywalczone na dodatek w bardzo dobrym stylu. I choć w ofensywie biało-czerwoni mieli niemałe problemy, przegrywając połówkę 7:8, stabilna, pewna i bezkompromisowa gra – szczególnie Pawła ‘byaliego’ Bielińskiego, pozwoliła im na całkowite zdominowanie rywali po stronie antyterrorystów. W obronie „Złota piątka” dała odebrać sobie zaledwie dwie rundy.

Virtus.pro 16:10 Team Liquid – Mirage

Dzięki drugiej wygranej z rzędu Virtus.pro uzyskało promocję do etapu pucharowego. I trzeba przyznać, że po fatalnej dyspozycji podczas DreamHacka Masters w Malmö, można uznać to za spory sukces. Podopieczni Jakuba ‘kubena’ Gurczyńskiego są jednak wyraźnie głodni zwycięstw. Być może to właśnie na malowniczej wyspie Mykonos przyjdzie im wznieść pierwsze od DreamHacka Masters w Las Vegas trofeum?

Półfinał z udziałem Polaków zaplanowano na sobotę 9 września. Do tego czasu Virtus.pro będzie mogło korzystać z uroków Destiny Villa, a także zapierającej dech w piersiach atmosfery Mykonos.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze