Arka lepsza od Wisły po "kosmicznym meczu" w Gdyni

W drugim piątkowym meczu 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy Arka Gdynia pokonała u siebie Wisłę Kraków 3:1. Podczas meczu nie można się było nudzić, gdyż obie drużyny raz po raz stwarzały sobie dogodne okazje strzeleckie i tylko kapitalna postawa bramkarzy spowodowała, że licznik na gdyńskiej tablicy zatrzymał się na czterech golach.

Przed meczem w zdecydowanie lepszej sytuacji była Wisła Kraków, która zajmowała piąte miejsce w ligowej tabeli i do liderującego Zagłębia Lubin traciła zaledwie dwa punkty. Większe chmury zbierały się natomiast nad plasującą się na 13. lokacie Arką. Po dwóch porażkach 0:3 z Pogonią Szczecin i Lechem Poznań podopieczni Leszka Ojrzyńskiego chcieli podreperować morale w meczu z "Białą Gwiazdą".

Spotkanie rozpoczęło się jednak po myśli gospodarzy, którzy wynik otworzyli już w 5. minucie. Dokonał tego Patryk Małecki i to w jaki sposób! Skrzydłowy gości pięknym uderzeniem z dystansu nie dał wówczas szans Pavelsowi Steinborsowi.

Do wyrównania doprowadził w 33. minucie Rafał Siemaszko, wykorzystując dokładne dośrodkowanie Adama Marciniaka i głową posyłając piłkę do bramki Michała Buchalika. Pięć minut później Arka była już na prowadzeniu po kapitalnym "no look passie" Grzegorza Piesio, który prostopadłym podaniem obsłużył Yannicka Kakoko, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam.

Pod koniec pierwszej połowy "Biała Gwiazda" mogła doprowadzić do wyrównania, jednak piękny strzał Carlitosa z rzutu wolnego końcami palców wyciągnął sprzed okienka bramkarz gdynian.

Pięć minut po gwizdku wznawiającym grę gospodarze odpłacili się krakowianom tym samym. Znajdujący się w polu karnym Siemaszko podbił piłkę do Michała Nalepy, a ten spektakularnym wolejem posłał ją w kierunku okienka bramki Buchalika. Tym razem refleksem popisał się bramkarz Wisły, który z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny.

Wynik ustalił w 81. minucie Ruben Jurado, wykorzystującł niepewne piąstkowanie Buchalika i z najbliższej odległości pakując piłkę w siatkę przyjezdnych.

Arka Gdynia 3-1 Wisła Kraków

Bramki: Rafał Siemaszko 33', Yannick Kakoko 38', Rubén Jurado 81' - Patryk Małecki 5'.

Arka: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Frederik Helstrup (46' Krzysztof Sobieraj), Adam Marciniak - Marcus Vinícius, Dawid Sołdecki, Michał Nalepa (90' Mateusz Szwoch), Yannick Kakoko, Grzegorz Piesio - Rafał Siemaszko (71' Ruben Jurado).

Wisła: Michał Buchalik - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez (74' Tibor Halilović), Maciej Sadlok - Rafał Boguski (60' Jesus Imaz), Zoran Arsenić, Pol Llonch, Ze Manuel (60' Martin Kostal), Patryk Małecki - Carlitos.

Żółte kartki: Siemaszko, Marcus Vinícius, Piesio, Nalepa - González, Głowacki.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).