Teodorczyk zapewnił Anderlechtowi zwycięstwo golem w 90. minucie

W 90. minucie meczu Anderlecht Bruksela - KSC Lokeren na listę strzelców wpisał się Łukasz Teodorczyk. Satysfakcja z gola była podwójna, ponieważ gol ten zapewnił jego drużynie pełną pulę punktów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy wynik otworzyli już trzy minuty po pierwszym gwizdku, a na listę strzelców wpisał się Henry Onyekuru. Później "Fiołki" musiały jednak gonić wynik, ponieważ po golach Marko Maricia i Ariego Skulasona na prowadzenie wyszli goście. Do wyrównania w 77. minucie doprowadził strzelec pierwszego gola dla Anderlechtu Onyekuru.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów w 90. minucie Teodorczyk zdołał wykończyć mocne wbicie piłki w pole karne Nikoli Stanciu i przechylił szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy. Przy jego strzale z lewej nogi Davino Verhulst był bez szans i jedynie odprowadził piłkę wzrokiem.

Było to drugie trafienie "Teo" w sześciu meczach obecnego sezonu Jupiler Pro League. Napastnik wszedł również na boisko w ostatniej minucie wygranego 3:0 meczu Polska - Kazachstan w eliminacjach do mistrzostw świata 2018 w Rosji.