Zagłębie roztrwoniło dwubramkową przewagę i zremisowało z Wisłą

Zagłębie Lubin roztrwoniło dwubramkową zaliczkę wypracowaną w pierwszej połowie meczu z Wisłą Płock i ostatecznie zremisowało z podopiecznymi Jerzego Brzęczka 2:2. Gola na wagę punktu strzelił dla gości z rzutu karnego Nico Varela.

Przed meczem Zagłębie z dorobkiem 14 punktów zasiadało na fotelu lidera LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Piotra Stokowca mieli więc okazję, by ponownie uciec od drugiej w tabeli "poznańskiej lokomotywy" oraz trzeciej Legii Warszawa. W innej rzeczywistości byli goście, którzy plasowali się w dolnej połowie stawki.

Pierwszą bramkę zdobył w 34. minucie Jakub Świerczok, który otrzymał dokładne podanie od Filipa Starzyńskiego, a następnie dwa razy zakręcił w polu karnym Damianem Byrtkiem i wpakował piłkę obok bezradnego Seweryna Kiełpina. Dwie minuty później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Pawłowski. Zdecydowanym winowajcą straty drugiej bramki był Dominik Furman, który z niewiadomych powodów podał piłkę do przebywającego w polu karnym płocczan rywala.

Druga połowa przyniosła całkowicie odmienny obraz gry niż pierwsza. Do głosu doszli w niej goście, którzy odrobili stratę z pierwszej odsłony i wydarli Zagłębiu punkt. Gola kontaktowego strzelił w 57. minucie Mateusz Piątkowski, po akcji z Nico Varelą i Giorgim Merebaszwilim. Ci ostatni wypracowali również drugiego gola dla swojego zespołu, gdy w 69. minucie w polu karnym gospodarzy upadł Merebaszwili, a rzut karny wykorzystał Varela. Urugwajczyk uderzył w środek bramki, jednak jego strzał był bardzo mocny i Martin Polacek nie zdążył ze skuteczną interwencją.

Zagłębie Lubin 2-2 Wisła Płock

Bramki: Świerczok 34', Pawłowski 36' - Piątkowski 57', Varela 69' (k)

Zagłębie: Martin Polaček - Lubomir Guldan, Bartosz Kopacz, Sasa Balić - Alan Czerwiński, Filip Starzyński, Jarosław Kubicki, Arkadiusz Woźniak (71 'Adam Matuszczyk), Bartłomiej Pawłowski (85' Adam Buksa), Daniel Dziwniel - Jakub Świerczok (74' Patryk Tuszyński).

Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Igor Łasicki, Damian Byrtek, Patryk Stępiński - Jakub Łukowski (60' Konrad Michalak), Adam Dźwigała (46' Giorgi Merebaszwili), Dominik Furman, Damian Szymański (81' Damian Rasak), Nico Varela -  Mateusz Piątkowski.

Żółte kartki: Świerczok, Balić, Guldan - Łasicki, Merebaszwili.

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).