Zdobądź biografię legendarnego trenera Andrzeja Gołoty!

Sporty walki
Zdobądź biografię legendarnego trenera Andrzeja Gołoty!
fot. wsqn.pl

Kibiców pięściarstwa zapraszamy do zabawy, w której do zdobycia jest pięć egzemplarzy książki "Lou Duva. Moje siedem dekad w boksie" opowiadającej o niezwykłych wspomnieniach legendarnego trenera Andrzeja Gołoty, Evandera Holyfielda czy Pernella Whitakera. Wystarczy, że opowiecie o swojej najciekawszej historii związanej z karierą Andrzeja Gołoty!

Aby wziąć udział w naszej zabawie wystarczy w formie pisemnej przybliżyć swoje wspomnienie związane z karierą Andrzeja Gołoty. Odpowiedzi należy przesłać przy użyciu formularza kontaktowego na stronie Polsatsport.pl:

http://www.polsatsport.pl/kontakt/

W temacie wpisz "Zabawa Polsatsport.pl". i nie zapomnij podać swoich danych (imię i nazwisko). Skontaktujemy się z autorami najciekawszych prac, którzy otrzymają od nas biografię legendarnego szkoleniowca Andrzeja Gołoty! Termin nadsyłania prac upływa w niedzielę 10 września o godzinie 23:59.

Opis książki:

Historia Lou Duvy to tak naprawdę historia boksu. Trener związany z tym sportem przez ponad 70 lat, znał niemal wszystkich wielkich pięściarzy: stał się „dobrym kumplem” Joego Louisa, był świadkiem pierwszego treningu Rocky’ego Marciano w legendarnej Stillman’s Gym, a Joe Frazier pomagał mu w ściganiu dłużników.

W autobiografii Duva pisze o wszystkich tych legendarnych postaciach, przytaczając przy tym mnóstwo anegdot i niezwykłych historii. Ale nie tylko, bo Moje siedem dekad w boksie to także zakulisowa opowieść o prowadzeniu mistrzów świata i pretendentów do tego tytułu: płacz Gołoty w szatni po walce z Bowe’em; elektryzujący pojedynek Tysona z Holyfieldem przy stole bilardowym ośrodka treningowego; Whitaker niepotrafiący rzucić narkotyków przed walką z Óscarem de la Hoyą.

Zabawna, sentymentalna i szczera autobiografia napisana przez Lou Duvę tuż przed śmiercią to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów boksu

Opinie o książce:

Andrzej Kostyra:
Biografia jednej z najbarwniejszych postaci świata boksu nie może być nudna. Duva był wybitnym trenerem i wspaniałym człowiekiem, który nigdy nie odmawiał dziennikarzom. Szkoda, że ukoronowaniem jego kariery nie było doprowadzenie Andrzeja Gołoty do tytułu mistrza świata. Dlaczego tak się nie stało, dowiecie się z tej książki.

Janusz Pindera:
Człowiek orkiestra: trener, menedżer, promotor. Bez tak kolorowych postaci jak Lou Duva boks byłby uboższy. W narożniku klął na swoich zawodników jak szewc, ale gotów był się o nich bić, gdy widział, że dzieje im się krzywda. „Czułem każdy zadany im cios tak, jakbym to ja go otrzymał” – mówił. Byli dla niego jak rodzina.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze