Bundesliga: Borussia Dortmund biła głową w mur i straciła punkty

Borussia Dormund straciła pierwsze ligowe punkty w sezonie 2017/2018. W 3. kolejce "tylko" zremisowała z SC Freiburg 0:0, chociaż od 27. minuty grała z przewagą jednego zawodnika.

Łukasz Piszczek i jego koledzy mieli ogromną przewagę w tym meczu. Pod każdym względem. Czy to posiadania piłki, czy sytuacji bramkowych... Na niewiele się to jednak zdało.

Nie pomogła im nawet gra w przewadze. W 27. minucie Yoric Ravet brutalnie sfaulował Marcela Schmelzera.  Początkowo sędzia pokazał Francuzowi żółtą kartkę. Korzystając jednak z systemu VAR, zmienił decyzję. Ravet obejrzał czerwoną kartkę! Boisko opuścił także Schmelzer, który nie był w stanie kontynuować gry.

W 80. minucie Pierre-Emerick Aubameyang posłał piłkę do siatki, jednak radość jego drużyny trwała krótko. Sędzia nie uznał gola, ponieważ wcześniej odgwizdał faul na obrońcy BVB Sokratisie Papastathopoulosie.

Piszczek rozegrał całe spotkanie. Na ławce gospodarz siedzieli Rafał Gikiewicz i Bartosz Kapustka.

W sobotę na boisku próżno było także szukać Jakuba Błaszczykowskiego z VfL Wolfsburg i Pawła Olkowskiego z 1.FC Koeln. Żaden z nich nie znalazł się w kadrze meczowej.