Czyste konto Szczęsnego w debiucie dla Juventusu

Wojciech Szczęsny po raz pierwszy stanął między słupkami Juventusu w meczu ligowym. Polak pozwolił odpocząć pozostawionemu na ławce rezerwowych Gianluigiemu Buffonowi i zachował czyste konto w meczu z Chievo Werona. Jego koledzy z pola wbili rywalom aż trzy bramki.

W ubiegłym sezonie Szczęsny w barwach AS Roma zanotował najwięcej czystych kont w całej Serie A. Transfer do Juventusu oznaczał kompromis: przez najbliższy, ostatni w karierze sezon w lidze miał bronić Buffon, namaszczony na jego następcę Polak zaś miał być powoli wdrażany do pierwszej jedenastki Juve. Massimiliano Allegri po przerwie reprezentacyjnej postanowił jednak dać mu szansę w lidze, dając 39-letniemu Gigiemu odpocząć.

Nie zawiódł się. Szczęsny był ostoją bramki Juve i rozpoczął swoją ligową przygodę ze Starą Damą od kilku interwencji, czystego konta i koniec końców - okazałego zwycięstwa.

W pierwszej połowie gospodarze grali słabo, a przyjezdni oddali dwa celne strzały. Na ich szczęście strzelanie rozpoczęło się od samobójczego gola Perpetima Hetemaja, zaś po przerwie trafiali Argentyńczycy: Gonzalo Higuain i zmiennik Paulo Dybala, dla którego to już piąty gol w trzecim spotkaniu ligi włoskiej. Juventus jest zdecydowanym liderem po trzech kolejkach z imponującym bilansem 10:2.

Na ławce rezerwowych gości usiedli Paweł Jaroszyński i Mariusz Stępiński.

Juventus - Chievo 3:0 (1:0)

Bramki: Hetemaj sam. 17', Higuain 59', Dybala 83'

Juventus: Szczęsny; Lichtsteiner, Benatia, Rugani, Asamoah; Matuidi, Pjanic, Sturaro (Bernardeschi 76'); D. Costa (Dybala 54'), Higuain, Mandzukic (Bentacur 83')

Chievo: Sorrentino; Cacciatore, Gamberini, Dainelli, Gobbi; Castro, Radovanovic, Hetemaj (Rigoni 68'), Birsa; Pucciarelli (Pellissier 66'), Inglese (Leris 76')

Żółte kartki: Mandzukic, Matuidi - Hetemaj