Kmita: Smuda, De Giorgi i Biegler mogą podać sobie ręce

Siatkówka

- To jest deprymujące, bo Franciszek Smuda, trener Michael Biegler i teraz Ferdinando De Giorgi mogą sobie podać ręce i zatańczyć krzesanego. Smutnego, bo niestety "położyli" nam to wszystko - powiedział dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat Marian Kmita w Magazynie Polska 2017.

Jak powiedział prowadzący program Krzysztof Wanio, Polska potrafi organizować sportowe eventy i robi to na najwyższym europejskim, a nawet światowym poziomie. - To jest klasa światowa i myślę, że jesteśmy absolutnie w awangardzie tych, którzy potrafią organizować duże imprezy sportowe. - podkreślił również Marian Kmita.

 

Dyrektor mówił także o nieudanych sportowo imprezach organizowanych przez Polskę, takich jak piłkarskie Euro 2012, mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w 2016 roku, duńsko-polskie siatkarskie mistrzostwa Europy sprzed czterech lat i tegoroczne niedawno zakończone mistrzostwa Europy. - To jest deprymujące, bo Franciszek Smuda, trener Biegler i dzisiaj Ferdinando De Giorgi mogą sobie podać ręce i zatańczyć krzesanego. Smutnego, bo położyli nam to wszystko niestety - dodał dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

 

Mimo tego, że nasze reprezentacje będąc gospodarzem, nie odniosły sukcesu w żadnej z tych imprez, organizacja była wzorowa. Można więc myśleć nie tylko o siatkówce, ale również o piłce ręcznej, nożnej czy mityngach lekkoatletycznych. Ważnym aspektem jest także to, że zmienił się model kibicowania. Teraz jest zdecydowanie lepiej, na mecze przychodzą prawdziwi sympatycy sportu, którzy chcą oglądać piękne spotkania.

 

Cała rozmowa z Marianem Kmitą w załączonym materiale wideo.

o.s, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze